$
חדשות נדל"ן

בוטל כתב אישום נגד בעלי מרתף שהשתמשו בו למגורים

בית המשפט לעניינים מקומיים בתל אביב זיכה בעלי מרתף בעיר מאשמת שימוש חורג ללא היתר, זאת לאחר שטענו כי מאז שנבנה לפני 80 שנה שימש הבניין בעיקר למגורים

דותן לוי 08:3910.11.14

בית המשפט לעניינים מקומיים בתל אביב זיכה בעלי מרתף בעיר מאשמת שימוש חורג ללא היתר. בכתב האישום טענה העירייה כי במרתף, הממוקם בבניין ברחוב גורדון, יש שלוש יחידות דיור על 68 מ"ר, שהשימוש המותר בהן הוא לצורך מחסן וחדר הסקה, אך בפועל משמשות למגורים.

 

מנגד טענו הנאשמים באמצעות עו"ד דניאל ארנסט כי הבניין שנבנה לפני 80 שנה שימש מאז בעיקר למגורים, וכך גם המרתף המדובר. בחלק מהתקופה שימש המרתף כרפדייה, ולטענתם העירייה היתה מודעת לכך ואף גבתה ארנונה בהתאם לשימוש שנעשה בפועל. עוד טענו הבעלים כי העירייה החליטה באופן תמוה לא לתבוע את בעלי חלקו השני של המרתף בבניין, המשמש אף הוא למגורים.

 

הבניין שבו המרתף ברחוב גורדון בת"א הבניין שבו המרתף ברחוב גורדון בת"א צילום: עמית שעל

 

בית המשפט דחה את רוב טענות הנתבעים וקבע כי הם לא הציגו מסמך המאשר את השימוש במרתף למגורים. כמו כן ציין על גביית הארנונה: "סיווג נכס לצורכי ארנונה לחוד ושימוש מותר לחוד". ואולם, בית המשפט קיבל את הטיעון הנוגע להתעלמות העירייה מהבעלים של מחצית המרתף. "יש בקיום ההליך הפלילי דווקא נגד הנאשמים אכיפה בררנית הפוגעת בתחושת הצדק. ביטול האישום הוא האמצעי הנדרש לתיקון העיוות", לשון פסק הדין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x