$
חדשות נדל"ן

אושרה להפקדה תוכנית לחלקו הצפוני של פארק אריאל שרון

התוכנית משתרעת על פני כ-3,300 דונם, כוללת בין השאר גני משחקים, בתי קפה, אמפיתאטרון, שבילי אופניים ואזורי פיקניק

יעל דראל 10:3921.10.14

כמעט עשור לאחר החלטת הממשלה, משנת 2005, בדבר הקמתו של פארק מטרופוליני לרווחת תושבי גוש דן, אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בתל אביב, בראשות יו"ר הוועדה גילה אורון, להפקיד להתנגדויות הציבור את התוכנית עבור חלקו המשמעותי ביותר של הפארק, בחלקו הצפוני של המתחם. התוכנית שהופקדה, המשתרעת על פני כ-3,300 דונם, כוללת בין השאר גני משחקים, בתי קפה, אמפיתאטרון, שבילי אופניים ואזורי פיקניק וגובלת בכביש 1 מדרום, כביש 4 ממזרח, ווכן בגבולה הדרומי של העיר תל אביב-יפו, באזור פארק מנחם בגין.

 

חירייה חירייה צילום: צביקה טישלר

 

התוכנית המפורטת שאושרה להפקדה, הכוללת כאמור את חלקו המרכזי של פארק אריאל שרון, מהווה המשך לתוכניות שכבר אושרו בעבר במתחם – הכוללות את הר חירייה ופארק המיחזור הפועל למרגלות ההר. חלקים אלו, הכוללים בין השאר גם את מתחם לב ההר ואת התצפית שבחלקו העליון, גובשו בשיתופי פעולה בין צוותים ישראלים לאדריכל הנוף פרופ' פיטר לאץ, שהופקד על תוכנית האב – ונפתחו כבר לציבור הרחב.

 

במשרד הפנים ציינו כי "תוכנית זו הינה התוכנית הגדולה והמשמעותית ביותר למימוש חזון הפארק בכל התחום שמצפון לכביש 1". התוכנית משנה את ייעודה של הקרקע באזור מקרקע חקלאית, בהיקף של כ- 3,300 דונם, לשטחים ציבוריים. "בלב הפארק יוקם מרחב גדול אשר יאפשר הפוגה מהמולת העיר תוך אפשרות לשיטוט באזורי נטיעות, גינון, וטבע וזאת בשבילי הולכי רגל ורוכבי אופניים בתווך של צמחיה מגוונת ולאורך גדות הנחלים", ציינו במשרד הפנים.

 

השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, התייחס להפקדת התוכנית ואמר כי "ההשקעה שנעשתה ושעוד צפויה להיעשות הפכה את ההר ממטרד סביבתי למוקד המשמש לבילוי והנאה ונקודת מפגש לכל האוכלוסיות גם מהמרכז וגם מהפריפריה, תוך שמירה על השטחים הפתוחים והירוקים בלב ליבו של גוש דן" .

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x