$
חדשות נדל"ן

במקום מחנה 80: אושרה תוכנית לשכונת מגורים של 1,200 יחידות דיור

הוועדה הארצית לדיור לאומי אישרה את הקמת הדירות בסמוך לשכונות של פרדס חנה-כרכור ובסמוך לכביש מס' 65. הן ישתרעו על פני שטח של כ-300 דונם

יעל דראל 12:0907.10.14

הוועדה הארצית לדיור לאומי (וד"ל) , בראשות מנכ"ל משרד הפנים, שוקי אמרני, החליטה לאשר את קידומה של תכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בדרום פרדס חנה כרכור, בהיקף של 1,200 יחידות דיור בשטח שממנו צפוי להתפנות בסיס מחנה 80.

 

התוכנית, הממוקמת בסמוך לשכונות בנויות ומתוכננות של פרדס חנה-כרכור ובסמוך לכביש מס' 65, הוגשה על ידי רשות מקרקעי ישראל ומשתרעת על פני שטח של כ-300 דונם. בתוכנית יכללו גם שטחים למבני ציבור, מסחר ושטחים פתוחים. על פי התוכנית, שטחי המגורים מחולקים לבנייה רוויה של בניינים עד 7 קומות, מבנים בגובה 3 קומות וכן כמות מעטה של יחידות דיור צמודות קרקע. בתכנית הוקצו, כפי שדורש החוק, גם 25% של יחידות דיור קטנות.

 

אזור מחנה 80 אזור מחנה 80 צילום: אלעד גרשגורן

 

במסגרת התוכנית קיים מתווה למערכת דרכים חדשות, שתחבר בין השאר בין פרדס חנה לכרכור. תוכנית זו כוללת גם מספר מתחמים ומבנים

בעלי ערכיות היסטורית לשימור.

 

יו"ר הוועדה, שוקי אמרני, ציין בישיבה כי "מדובר בתוכנית המהווה נדבך חשוב להמשך התפתחותה של פרדס חנה-כרכור, המקדמת גם תוספת משמעותית של יחידות דיור באזור".

 

מחנה 80 צפוי להיות מפונה עד לסוף שנת 2015, כחלק מתוכניתה של מערכת הביטחון להעתקת בסיסי ההדרכה של צה"ל לדרום במסגרת הקמת "עיר הבה"דים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x