שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

ועדת ערר דחתה את התנגדות רמת אביב הירוקה להגבהת המעונות באוניברסיטה

ועד השכונה התנגד להגבהת מבני המעונות ל-15 קומות, במקום 8 בתכנון המקורי בטענה שזו אינה תואמת את הבנייה באזור; הוועדה: "הבנייה עולה בקנה אחד עם מדיניות שילוב ישן וחדש"

יעל דראל 10:1502.10.14
ועדת הערר המחוזית במחוז תל אביב דחתה השבוע את התנגדותו של ועד שכונת רמת אביב הירוקה לתוכנית הגבהת מתחם המעונות החדש באוניברסיטת תל אביב (מתחם ברושים) שטענו כי הגבהת חלק ממגדלי מעונות ל-15 קומות במקום 8 קומות בתכנון המקורי, תפגע במרקם האזורי ובפרט בבנייני המגורים בשכונה.

 

ההיתרים לבניית המתחם החדש ניתנו כבר בשנת 2012 ו-2013 ובנייתם של חמישה מתוך 8 הבניינים כבר הושלמה, אולם בערר, שהוגש על ידי ועד השכונה במטרה לבטל את ההיתרים ולעצור את הגבהת הבניה בשלוש הבניינים החדשים, נטען כי הבנייה במגרש זה ממוקמת על קו הרכס היחידי בתל אביב וכי הגובה אינו תואם את הבנייה באזור. זאת ועוד, המתנגדים טענו כי בנייה בגובה זה תהווה מעין תקדים שיאפשר בעתיד בנייה לגובה של בניינים נוספים באזור הקמפוס, במרחק של כ-200 מטרים בלבד בקו אווירי מבנייני המגורים של שכונת רמת אביב הירוקה.

 

מעונות הסטודנטים החדשים באוניברסיטת תל אביב מעונות הסטודנטים החדשים באוניברסיטת תל אביב צילום: כרמית פלר

 

ההחלטה ניתנה על ידי עו"ד דיקלה מוסרי-טל, ששימשה כממלאת מקום יו"ר הוועדה. על הפי ההחלטה הוועדה קבעה כי יש לדחות את טענותיהם של תושבי השכונה וציינה כי "אין בהגבהת המבנים כדי להוות שינוי מאופי הסביבה הקרובה, הרחוקה, או העיר בכללותה. העיר תל אביב וגוש דן הסובב אותה הינם כידוע המטרופולין בעל ריכוז האוכלוסייה הגדול ביותר בישראל. העיר עצמה מאופיינת בבנייה גבוהה, מגדלי מגורים ועסקים רבי קומות, הם חלק בלתי נפרד מזהותה זאת, לצד ובסמיכות לבנייה ותיקה ומתחמי שימור. משכך, נראה, כי הצבת בניינים בני 17 קומות (כולל קרקע וגג) לצד שכונה ותיקה בה בנויים מבנים נמוכים, אין בה משום חריגה, אלא להיפך, היא עולה בקנה אחד עם שילוב מול הישן והחדש המאפיין אותה".

 

עו"ד צבי שוב, ממשרד צבי שוב המתמחה בתכנון ובנייה ציין כי "מדובר בהחלטה חשובה מאד שהתוותה ברוח תיקון 101 לחוק התכנון והבניה שנועד להגדיל את עצמאות הוועדות המקומיות וצמצום התלות בועודות המחוזיות. ההחלטה הנוכחית של הוועדה בתל אביב מאשרת את סמכות הוועדה המקומית, לאחר שבחנה את המיקום והחליטה שבניינים גבוהים באזור זה לא מהווים סטייה ניכרת מהתכנית". עם זאת, שוב מדגיש כי "החלטת הוועדה איננה אומרת בהכרח כי לתושבים באזור לא תהיה עילה לתביעת פיצויים ככל ויוכח כי אכן נפגעו. ישנם מקרים שבהם מחליטים שהתוכנית נכונה לאישור, אבל ברמת האזרח היא פוגעת, ולכן היא עשויה להיות מועמדת לקריטריונים בחוק לפיצויים".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x