שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן עולמי

טייקון הנדל"ן תמיר ספיר נפטר בגיל 67

ספיר, שהתגורר מאז שנות השבעים בארה"ב, ייסד את חברת ספיר אורגניזיישן; החברה פעלה בעיקר בתחומי הנדל"ן המניב, מרביתו במנהטן

כלכליסט 20:5225.09.14
איש העסקים האמריקאי, תמיר ספיר, שייסד את חברת הנדל"ן ספיר אורגניזיישן, נפטר היום (ה') בגיל 67 בארה"ב. הוא יובא למנוחות בניו יורק ביום ראשון.  

 

 

 צילום: בלומברג

 

ספיר, שהקים את החברה בשנות ה־90 המאוחרות, עזב את גיאורגיה ב־1972 והגיע לישראל, אך בעקבות מלחמת יום הכיפורים עזב את הארץ ונסע לאירופה. שלוש שנים לאחר מכן הגיע לארה"ב, שם עבד כנהג מונית. בהמשך פתח ספיר עסק למוצרי אלקטרוניקה, ובשנות ה־90 ניצל את ירידת מחירי הדירות במנהטן, רכש שטחים מסחריים והפך במהרה לטייקון נדל"ן. 

 

בנו אלכס ספיר מונה לנשיא ספיר אורגניזישן בשנת 2006, ומאז ניהל את כל עסקי החברה יחד עם שותפו, רותם רוזן, אשר החל לכהן כמנכ"ל החברה בשנת 2010. תמיר ספיר הפסיק לכהן באופן אקטיבי כיו"ר בעקבות הרעה במצבו הבריאותי.

 

אלכס ספיר מסר היום כי "אבי היה חלוץ המשפחה ומקור השראה לכולנו. הוא אהב לעזור ולתת. הוא אהב באופן מיוחד את מדינת ישראל ואת העם היהודי. אבי נפטר בערב ראש השנה, ואני מחויב להמשיך במורשתו. מיד לאחר החג אני מתכוון לתרום למורשת הכותל סכום של מיליון דולר בכדי להנציח את מורשת אבי במקום החשוב ביותר לכולנו".

 

אלכס ספיר ורוזן רכשו לאחרונה ב-20.2 מיליון שקל את השליטה בחברת הנדל"ן הציבורית EGRE מידי שאול אלוביץ'. הרכישה בוצעה באמצעות חברת ASRR.

 

לפי הודעת ספיר אורגניזיישן, היא פועלת בעיקר בתחום הנדל"ן המניב בארה"ב, מרביתו במרכז מנהטן, וזאת "בשווי המוערך בכ-3 מיליארד דולר".  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x