$
חדשות נדל"ן

חשיפת כלכליסט

אחוזת לבייב בסביון: 2,324 מ"ר כולל מגרש טניס ואולם קולנוע

בעל השליטה באפריקה ישראל מקים בימים אלה את אחת הווילות הגדולות בארץ. בדיקת תוכניות הבנייה שלה מעלה כי היא נבנית על מגרש של 15 דונם וכוללת, בין היתר, 10 חדרי שינה, ספא בריכת שחייה. עלות הבנייה מוערכת ב־25 מיליון שקל, אך המחיר הסופי צפוי להיות הרבה יותר גבוה

עינת פז-פרנקל 06:5818.09.14

האחוזה שבונה בסביון בימים אלה המיליארדר לב לבייב, בעל השליטה בחברת אפריקה ישראל, תהיה אחת הגדולות והמפוארות בארץ: היא תוקם בשטח בנוי של 2,324 מ"ר על מגרש של 15 דונם ותכלול עשרה חדרי שינה, ספא, אולם קולנוע פרטי, בריכת שחייה ומגרש טניס. כך עולה מבדיקה שערך "כלכליסט" בהיתרי הבנייה של האחוזה, שמציגים את התוכניות המפורטות של הווילה.

 

עלות הבנייה של האחוזה, שמיועדת ללבייב ורעייתו אולגה, נאמדת ב־25 מיליון שקל, לפי סטנדרט הבנייה היוקרתי, שהוא כ־10,000 שקל למ"ר. היא תוקם על 15 דונם של מגרש בסביון ששטחו 23 דונם, אשר רכש לבייב בסוף 2006 תמורת כ־61 מיליון שקל (השטח שעליו תוקם האחוזה נאמד ב־37 מיליון שקל). יתר השטח כולל מגרשים שלבייב מייעד לילדיו. עלות האחוזה, כולל קרקע ובנייה, נאמדת ב־60 מיליון שקל. בסמיכות מקימה בשנים האחרונות חברת אפריקה ישראל פרויקט מגורים יוקרתי של צמודי קרקע.

 


 

סאונה יבשה, סאונה רטובה וחדר כושר

 

ממסמכי התכנון, המפרטים את תרשימי הבית, חומרי הבנייה ונתונים רבים נוספים עולה כי האחוזה תכלול עשרה חדרי שינה עם חדרי אמבטיה ושירותים, שני חדרי משחקים, חניות לשבעה רכבים, חדר טיפולים, חדר כושר, חדרי אירוח, סלון, חדר משפחה, חדרי שירות, מטבח (ומטבח נוסף לפסח), מזווה, חדרי ארונות, מחסנים, חדר אוכל, ספרייה, חדר עבודה, חדר כביסה, מרפסות לחצרות פנימיות וחיצוניות, סאונה יבשה וסאונה רטובה בחמאם טורקי ושתי מעליות.

 

אחוזתו של לב לבייב בבנייה אחוזתו של לב לבייב בבנייה צילום: אוראל כהן

 

לבייב דאג גם למיגון הבית: מלבד הממ"ד, שהוא מחויב לבנות על פי החוק הישראלי, הקירות החיצוניים של האחוזה ייבנו מבטון מזוין ובלוקים.

עוד עולה מהתוכניות כי במגרש יוקמו כמה מבנים: המבנה המרכזי, שבו מרתף, קומת קרקע וקומת מגורים שנייה; שני מבנים נוספים (כל אחד בן שלושה חדרים) לאורחים ולעובדי משק הבית; וביתן לשומר בכניסה הראשית לאחוזה, שברחוב החורש בסביון.

 

עורכי התוכנית של אחוזת לבייב, לפי מסמכי ההיתרים, הם האדריכלים אודי גלעדי ואורי מרקוזה; מתכנן השלד הוא רון משולמי.

 

אחוזתו של לבייב בצילום אווירי אחוזתו של לבייב בצילום אווירי

 

לבייב רכש את הקרקע לפני הסדר החוב

 

אפריקה ישראל הגיעה ב־2009 להסדר חוב בהיקף 7.5 מיליארד שקל עם נושיה, שבו נדרש לבייב להזרים 765 מיליון שקל מכיסו. עד לפני חודש חיפשה הנהלת החברה נואשות מקורות מזומנים כדי לעמוד בפירעונות כבדים של מיליארד שקל למחזיקי האג"ח שלה בשנתיים הקרובות, כשהיא מסתמכת בעיקר על דיבידנדים מהחברות־הבנות שלה, בייחוד מהחברה־הבת אפי פיתוח. ואולם, בשבוע שעבר, לראשונה מאז הסדר החוב, היא הצליחה לגייס 450 מיליון שקל בשלב המוסדי של אג"ח חדשה שהנפיקה.

 

רכישת הקרקע לאחוזה והשגת היתרי הבנייה הראשונים התרחשו לפני הסדר החוב של אפריקה ישראל, אך הבקשה להיתר פיתוח עבור מגרש טניס הוגשה ב־2013.

 

התמונות הראשונות מאחוזת לבייב בסביון נחשפו בשבוע שעבר ב"כלכליסט". מבחינת שטח בנוי האחוזה גדולה פי שניים מזו של אשת העסקים שרי אריסון בבני ציון, אם כי המגרש של אריסון גדול פי שניים מזה של לבייב. עם זאת, הבית החד־משפחתי הגדול בישראל הוא זה של האוליגרך ואלרי קוגן בקיסריה, שישתרע על 6,000 מ"ר בנוי במגרש של כ־15 דונם. נוסף לווילה בסביון ללבייב בית במוסקבה ואחוזה בלונדון, שאותה רכש בתחילת 2008 בעבור 65 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x