$
חדשות נדל"ן

"גינדי השקעות מחבר לוחות פלדה ללא אישור"

בתביעה שהגישו דיירים בבניין שבו קרסו המרפסות נטען שגינדי השקעות מבצעת בדירה עבודות לפני שנערכו בדיקות בטיחות. גינדי: "עושים פעולות כדי שהבניינים יעמדו בתקנים"

דותן לוי 08:3114.08.14

בני זוג שהתגוררו בבניין בחדרה שבו קרסו המרפסות טוענים כי חברת גינדי השקעות ביקשה מהם מפתח לדירתם לצורך ביצוע בדיקות, אך בפועל החלה בביצוע עבודות לחיזוק הדירה וזאת לפני שהוצגו להם תוצאות בדיקה כלשהי ומבלי שדווח להם על כך. בעקבות זאת הגישו בני הזוג השבוע בקשה דחופה למתן צו לסעדים זמניים לבית המשפט המחוזי בתל אביב. בבקשתם, שהוגשה על ידי עו"ד טל רבינוביץ', מתארים בני הזוג התנהלות לא שקופה של גינדי השקעות מולם, ודורשים כי החברה תציג להם את כל תוצאות הבדיקה שנעשו בבניין, את היתרי הבנייה שהוצאו ואת התוכניות שעל פיהן מתבצעות העבודות בדירה. כמו כן הם מבקשים לבדוק את הדירה עם מהנדס מטעמם.

המרפסות שקרסו בחדרה. לדיירים שפונו הובטח כי ייערכו בדיקות לפני שיבוצעו עבודות חיזוק המרפסות שקרסו בחדרה. לדיירים שפונו הובטח כי ייערכו בדיקות לפני שיבוצעו עבודות חיזוק צילום: חסן שעלאן, ynet

 

בני הזוג התגוררו בדירה שבבעלותם המלאה בקומה הראשונה של הבניין (מתוך 8 קומות). לטענתם, לאחר קריסת המרפסות הכריזה העירייה על שני הבניינים בפרויקט כעל מבנים מסוכנים, והובטח להם כי בטרם ביצוע עבודות חיזוק כלשהן יבצעו גינדי השקעות והקבלן אורתם־מליבו בדיקות מקיפות.

 

לטענת הזוג, נאמר להם כי הבדיקות שיבצעו יסייעו לגינדי השקעות לשקם את הבניין, ולכן הסכימו לביצוע הבדיקות ומסרו את מפתחות הדירה לגינדי השקעות. אלא שבפועל, כך הם טוענים, מתבצעות בדירה עבודות בנייה מהותיות שהחלו בלי הודעה מוקדמת ומבלי להציג תוצאות בדיקה כלשהן.

 

העבודות שבוצעו עד כה כללו הסרת אריחים, חציבה בקירות, חשיפת צינורות וחיבור פלטות פלדה לקירות ולעמודים. כל אלה גרמו להרס בדירה. הזוג טוען כי גם בעיריית חדרה התחייבו כי הבדיקות יבוצעו לפני ביצוע עבודות לשיקום הבניין וכתנאי להן. לכן הם טוענים כי העבודות שמתבצעות כיום נעשות ללא היתר ובניגוד לדין. הם אף צירפו תמלילי שיחות בינם לבין צבי האוזר, ששימש כמגשר בין גינדי השקעות לדיירים, ובינם לבין סמנכ"ל הפרויקטים בחברה תומר אלפסי. באחת השיחות נשמע בעל הדירה אומר לאלפסי: "אתה פוגע לי בדירה". אלפסי משיב: "יש בשביל זה בית משפט. אם אתה חושב שאני פוגע לך בדירה, תתבע אותי. תעשה מה שאתה מבין".

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי עלה מספר המשפחות שביקשו לבטל את חוזה הרכישה מול גינדי השקעות ולקבל את כספן בחזרה. עד כה נכללו בתביעה שהגישה עו"ד רבינוביץ' 36 מתוך 38 בעלי הדירות בבניין הסמוך לזה שבו קרסו המרפסות, וכעת נוספו עוד שתי משפחות מהבניין שבו קרסו המרפסות, ובהם בני הזוג שהגישו את הבקשה הנוכחית. קריסת המרפסות אירעה בדצמבר 2013, אך עד כה טרם התקבלו תוצאות בדיקה לחוזק המבנים או החלו בשיקומם, והדיירים עדיין מתגוררים בדיור זמני.

 

מעיריית חדרה נמסר כי "יש תוצאות חלקיות של בדיקות שהתקיימו בבניין הנבחנות בימים אלה. התקבלה טענה שנעשות בבניין עבודות ללא היתר, אך מבדיקת הפיקוח על הבנייה עולה כי מדובר בעבודות שאינן דורשות היתר".

 

מגינדי השקעות נמסר: "מדובר בדייר המנסה לחבל בבדיקות ובעבודות, הנעשות בפיקוח ובהיתר מהנדס העיר חדרה. גינדי השקעות הגיעה להסכמות ומנהלת משא ומתן בפתיחות ובשקיפות עם מרבית הדיירים בבניין. החברה ממשיכה לבצע את כל הפעולות על מנת שהבניינים יעמדו בתקנים המחמירים ביותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x