חדשות נדל"ן

המועצה הארצית אישרה: הליך מזורז להצבת מיגוניות באזור עוטף עזה

ההליך יאפשר הצבת מיגוניות ביישובים בטווח ה-40 ק"מ מרצועת עזה. זאת באמצעות צו של שר הפנים, הפוטר מהוצאת היתר בנייה או עריכת תוכנית

יעל דראל 17:0312.08.14

על רקע המגעים המתקיימים בין ישראל לחמאס והניסיון להגיע לרגיעה, בישראל נערכים להמשך איום הרקטות באזור עוטף עזה: המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה היום (ג') הליך מהיר להצבתן של מיגוניות באזור עוטף עזה, עבור היישובים המצויים בטווח ה-40 ק"מ מהרצועה.

ההליך המהיר, שאותו קידם משרד הפנים במועצה הארצית, יכלול אפשרות להצבת מיגוניות ביישובים אלה - על ידי המדינה או הרשות המקומית - באמצעות צו שאותו יכול שר הפנים להוציא על פי חוק ואשר פוטר את המהלך מהוצאת היתר בניה או עריכת תוכנית.

 

קיבוץ כרמיה בעוטף עזה קיבוץ כרמיה בעוטף עזה צילום: גדי קבלו

 

ההחלטה לדון בנושא זה התקבלה אתמול וחברי המועצה הארצית קיבלו אתמול בשעות הצהריים סדר יום מעודכן לדיונים, שכלל את הדיון בנושא.

 

בדברי ההסבר להצעה נכתב בין השאר כי הרקע להחלטה קשור בפתיחת שנת הלימודים הקרובה. "מיגון העורף באזור עוטף עזה הוא פרויקט בעל חשיבות ודחיפות לאומית. מטרתו היא לתרום להחזרת תחושת הביטחון של תושבי האזור, לצורך קיום שגרת חיים באופן מיידי וביתר שאת עם תחילת שנת הלימודים", צוין.

 

עוד נכתב כי "מיגון בהליך של תוכניות והיתרים לא יענה על הצורך הדחוף בהצלת חיים ובהחזרת השגרה לאזור. לפיכך מוצע להסתמך על סעיף 266 (ה) לחוק המאפשר לשר הפנים להורות בצו על פטור מהיתר ומתוכנית לשימושים זמניים ולאפשר הצבת מיגוניות על ידי המדינה או הרשות המקומית בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה, בשטחי היישובים, בשטחי התעסוקה ובשטחים חקלאיים".

 

 

שר הפנים, גדעון סער, אמר בתגובה לאישור כי "המצב הבטחוני מחייב מתן מענה מיידי עבור תושבי הישובים הנמצאים תחת איום בטחוני יום-יומי. החזרת תחושת הבטחון לתושבים, חזרתם לשיגרת החיים והצורך לפתוח את שנת הלימודים, מחייבת פעולות מיידיות. מתן הפטור למיגוניות הינו צעד חשוב ביכולתם של הישובים להתמודד עם המצב המורכב בו הם נמצאים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x