$
חדשות נדל"ן

חולון תפקיע 21 דונם מההסתדרות כדי להקים מוסדות חינוך

ההסתדרות עתרה לבית המשפט המחוזי בטענה כי ההפקעה אינה מידתית ומימושה יביא לבזבוז מיותר של כספי ציבור. ביהמ"ש דחה את העתירה. לפי ההערכות, על פי הערכה, העירייה תידרש לשלם להסתדרות פיצוי של מיליוני שקלים על ההפקעה

דותן לוי 08:3311.08.14

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר לאחרונה לעיריית חולון להסב קרקע ששטחה 21 דונם במרכז העיר לצורכי ציבור, ובהם מוסדות חינוך. מדובר בקרקע בבעלות המדינה, ברחוב ההסתדרות, שהוחכרה ב־1947 לקק"ל, וזו העבירה את זכות החכירה שלה לחברת העובדים השיתופית הכללית בארץ ישראל, הזרוע הכלכלית של ההסתדרות, לתקופה של 49 שנה עם אופציה להחכרה של 49 שנים נוספות. על הקרקע ממוקמים כיום סניף קופת חולים, בריכת שחייה, מגרש כדורגל עירוני, אולם התעמלות וקיוסק.

מוטי ששון ראש עיריית חולון מוטי ששון ראש עיריית חולון צילום: ענר גרין

 

ההסתדרות עתרה לבית המשפט המחוזי בטענה כי ההפקעה אינה מידתית ומימושה יביא לבזבוז מיותר של כספי ציבור. העירייה והוועדה המקומית לתכנון ולבנייה טענו, באמצעות עורכי הדין איל ד' מאמו ויגאל יוסף ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות', כי המטרה האמיתית של ההסתדרות היא לשמר את זכויותיה במקרקעין בתקווה שהייעוד ישתנה למגורים. השופטת רות רונן מבית המשפט המחוזי דחתה את העתירה וקבעה כי "אין להתערב בשיקול דעתן של המשיבות. מדובר בהחלטה בדבר ניצול המשאבים הכספיים של העירייה. העירייה לא הזדרזה להפקיע את המקרקעין כל עוד היתה סבורה כי היא אינה ההחלטה המתאימה בנסיבות העניין". בהמשך, על פי הערכה, תידרש העירייה לשלם להסתדרות פיצוי של מיליוני שקלים על ההפקעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x