שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

הקבלנים לנתניהו: "סחיטה פוליטית נעשית על גב ציבור רוכשי הדירות"

בעקבות דחיית ההצבעה על מע"מ 0%, נשיא התאחדות בוני הארץ מתריע כי "הישראלים מאבדים את האמון ביכולתה של הממשלה לפתור את בעיית הדיור"

עינת פז-פרנקל 15:0030.07.14

נשיא התאחדות בוני הארץ ניסים בובליל, שיגר היום מכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות הפסקת הדיונים על חוק מע"מ בשיעור 0% לרוכשי הדירות בוועדת הכספים של הכנסת.

 

"לצערנו, הדיון בוועדת הכספים להכנת הצעת החוק לקריאה שנייה ושלישית, הפך להליך סדור של סחיטה לצרכים מפלגתיים ופוליטיים, על גב ציבור רוכשי הדירות ותוך פגיעה במאמצים לטיפול בשוק הנדל"ן במדינת ישראל", כתב בובליל לנתניהו. "חברי ועדת הכספים ניצלו את מסך העשן של הקרבות ברצועת עזה על מנת לעסוק בסחר-מכר מפלגתי סקטוריאלי מביש וחסר תקדים. שיקולים כלכליים וחברתיים לאומיים הנוגעים לאזרחי מדינת ישראל פינו את מקומם לסחר סוסים מהגרועים שידענו".

 

בובליל הזכיר כי "לאורך חודשים ארוכים, חוזרים ויוצאים שרי האוצר והשיכון של ממשלתך בהצהרות הקוראות לרוכשי הדירות בישראל שלא לרכוש דירה, תוך הבטחות שווא כי הרוכשים ייהנו מירידה במחיר הדירה שהם מתכננים לרכוש", ומתריע: "מדובר בהונאת הציבור".

 

השרים נפתלי בנט ויאיר לפיד השרים נפתלי בנט ויאיר לפיד צילום: אלכס קולומויסקי

 

הקיפאון בשוק הנדל"ן נובע מ"הצהרות לא אחראיות, הכרזות ללא כיסוי והחלטות ממשלה שלא מגיעות לידי מימוש", קובלים בהתאחדות בוני הארץ. "מלחמת ה'אחים' של מפלגות בנט-לפיד פוגעת היום במשפחת אזרחי ישראל כולה. מנהיגותך והתערבותך נדרשות על מנת להחזיר לדיון על פתרון מצוקת הדיור את האינטרס הציבורי ולהסיר מסדר היום שיקולים מגזריים ומפלגתיים, שעה שאזרחי ישראל מאבדים את האמון ביכולתה של ממשלת ישראל, לפתור את מצוקת הדיור", כתב נשיא התאחדות בוני הארץ לראש הממשלה.

 

תוצאת הקיפאון, מתריע בובליל תהיה "תור ארוך של רוכשים אשר יסתערו על מספר דירות הולך וקטן ומחירי דירות מאמירים". בובליל קרא לראש הממשלה "להפעיל את מנהיגותך ולקרוא לסדר את שרי האוצר והשיכון. ניתן עדיין להבטיח את חזרתו המהירה של הענף להתנהלות בריאה, תוך מניעת הפגיעה בציבור רוכשי הדירות ובמשק כולו".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x