$
נדל"ן עולמי

הפרויקט השאפתני של דובאי: מתחם תיירות ממוזג עם הקניון הגדול בעולם

הפרויקט כולו יתפרש על פני 4.45 מיליון מ"ר, ויכלול בנוסף לקניון בגודל 743 אלף מ"ר גם 100 בתי מלון, פארק שעשועים, תיאטראות ומתחם לתיירות מרפא

שירות כלכליסט 19:5106.07.14
דובאי בונה מתחם ענק וממוזג שיכיל גם קניון בגודל 743 אלף מ"ר, שייקרא מול אוף דה וורלד (Mall of The World), כך הכריז ביום שבת שליט האמירויות שייח מוחמד בין ראשיד אל מכתום. הקניון צפוי להיות הגדול ביותר בעולם.

 

הקניון הגדול בעולם הקניון הגדול בעולם צילום: Dubai Holdings

 

הפרויקט כולו יתפרש על פני 4.45 מיליון מ"ר, ויכלול בנוסף לקניון גם 100 בתי מלון, פארק שעשועים, כמה תיאטראות ומתחם לתיירות מרפא, כך לפי סוכנות החדשות רויטרס. טיילת באורך 7 ק"מ תחבר בין המתקנים השונים, היא תהיה פתוחה לאוויר בתקופת החורף אבל בימי הקיץ הלוהטים היא תיסגר ויופעל מיזוג אוויר, כך שניתן יהיה לשלוט על הטמפרטורה באזורים השונים ב"עיר".

 

שייח מוחמד לא חשף מה תהיה עלותו של הפרויקט המפואר או תאריך להשלמת הבנייה.

 


 

המתחם העצום, שיוכל להכיל 180 מיליון מבקרים בשנה, הוא פרויקט הפנאי והקמעונות האחרון של איחוד האמירויות שנועד לשפר את סנטימנט המשקיעים לנוכח ההתייקרות המהירה במחירי הנכסים.

 

דובאי, שממשיכה להתאושש ממשבר החובות אליו נקלעה ב-2009, היא העיר המאוכלסת ביותר באיחוד האמירויות, אולם בקרן המטבע הבינלאומית העבירו ביקורת על פרויקטי הנדל"ן השאפתניים החדשים שלטענתם עלולים ליצור בועה חדשה שתתפוצץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x