$
חדשות נדל"ן

מחר: 300 שוטרים יפנו כ-20 משפחות מגבעת עמל

לטענת תושבי השכונה המו"מ שהתנהל בשבועות האחרונים מול אנשיו של יצחק תשובה התפוצץ לאחר שלטענתם אלה סירבו להעניק להם פיצוי הולם; אלעד מגורים: "למרות הסחטנות והאלימות עד היום כל הפינויים נעשו בהסכמה"

דותן לוי 17:1529.06.14

כ-300 שוטרים צפויים להגיע מחר (ב') לשכונת גבעת עמל ב' בבבלי בת"א לפינוי כ-20 משפחות מהמתחם לטובת הכשרת הקרקע לבניית פרויקט המגורים של אלעד ישראל בבעלות יצחק תשובה.

 

 

מדובר בהמשך לפינויים שהתבצעו עד כה בשכונה. בסיום הליך הפינוי שיבוצע מחר, כמחצית מהקרקע המיועדת לבנייה תהיה ריקה מתושבים וסגורה עד תחילת הבנייה.

 

לפי אנשי השכונה מה שהניע את המשך הפינוי הוא התפוצצות המו"מ הארוך שהתקיים בינם לבין אנשיו של תשובה, בעיקר על רקע חוסר הסכמות הנוגעות לגובה הפיצוי.

 

לדברי ברוריה בן דוד, תושבת השכונה ואחת ממובילות המאבק, במסגרת המו"מ היתה הסכמה על מתווה לפינוי לפי מ"ר בנוי, ובזמן שהתנהל מו"מ הוקפא הליך הפינוי. אלא שבעוד אנשי השכונה מבקשים פיצוי אשר יאפשר רכישת דירה לכל אחת מהמשפחות, הם טוענים כי הסכומים המוצעים להם נמוכים בהרבה ועומדים על כ-700-600 אלף שקל למשפחה. "היום בבוקר היתה לנו שיחה עם שוגון (חיים פנחס, ד"ל) וביקשנו שיובטח לנו מה שניתן לאלה שפונו בכוח ובתמורה נתפנה מרצון, אבל עכשיו הם מדברים על סכומים אחרים למשפחה. אנחנו מבקשים מתשובה שיפעל איתנו בעדינות וידאג לנו לקורת גג כי נעשה לנו עוול שנמשך שנים", אמרה בן דוד.  

 

שכונת גבעת עמל בת"א (ארכיון) שכונת גבעת עמל בת"א (ארכיון) צילום: מיכאל קרמר

 

מנגד בסביבתו של תשובה נשמעים קולות אחרים לפיהם מספר המשפחות שיפונו נמוך משמעותית מזה שטוענות לו המשפחות וכולל דורות שלישים ורביעים וכן פולשים שהגיעו למתחם רק לאחרונה. כך למשל הם טוענים כי באחד מהמבנים מתגורר אדם ששב לאחרונה משהיה ממושכת בארה"ב ודורש פיצוי, וכי כך המצב גם במבנים נוספים.

 

נציין, כי עד כה גם כאשר הפינוי התבצע בכוח המפונים קיבלו פיצוי של כ-1.75 מיליון שקל למשפחה מורחבת, כך היה במקרה של משפחות ציון ומזרחי וכן בפינוי משפחות נוספות. סכום זה הוענק עבור כלל המתחם גם אם התגוררו בו דורות המשך מאותה המשפחה. כעת אומרים בסביבת תשובה, כי המשפחות העומדות לפני פינוי דורשות את הסכום המדובר גם עבור הדורות הבאים.

  

מאלעד מגורים ישראל נמסר בתגובה: "כל ערכאות השיפוט בישראל, מהשלום, דרך המחוזי ועד לעליון קבעו פעם אחר פעם כי מדובר במחזיקים שפלשו לשטח, שעושים חוכא ואיתלולא מהחוק ומהחלטות בית המשפט. ואף על פי כן, ולמרות הסחטנות והאלימות שנוקטים המחזיקים, כל הפינויים נעשו עד היום בהסכמה. מועד הפינוי נקבע על ידי המשטרה, אבל כל המפונים יודעים מאז דצמבר 2012, כאשר ביהמ"ש פסק על פינויים, ששהותם אינה חוקית ופינויים קרוב. אלעד מגורים תמשיך לפעול על פי חוק ועל פי צווי ביהמ"ש ובשיתוף פעולה עם כל הגורמים הרלוונטים על מנת להביא לפיתוח הפרויקט לרווחת תושבי האיזור כולו והסביבה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x