שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

נאבקים בתאונות העבודה: הקבלנים והביטוח הלאומי הקימו מערך בטיחות לענף הבנייה

המערך יכלול ניידת שתגיע אל אתרי הבנייה של הקבלנים עם צוות שידריך את העובדים ומנהלי העבודה בשפתם. המדינה תשקיע במיזם, אך עדיין אין הערכות לגבי הסכום שיידרש

עינת פז-פרנקל 13:4516.06.14

התאחדות בוני הארץ הודיעה כי חתמה עם קרן מנוף של המוסד לביטוח לאומי על הסכם להקמת מערך משותף להדרכה וניהול בטיחות וגהות באתרי בניה ברחבי הארץ.

 

לדברי נשיא התאחדות בוני הארץ, ניסים בובליל, "ענף הבנייה בישראל מהווה יותר מ-10% מן התמ"ג ומעסיק כ-10% מכוח העבודה במשק. הצורך בהדרכה וניהול ייחודיים בתחום הבטיחות בעבודה בענף שלנו נובע, בין השאר, מהעובדה שרבות מהעבודות באתרי הבנייה מתבצעות על ידי קבוצות עבודה של קבלני משנה המתחלפות לאורך התקדמות הקמת הפרויקט, תנאי מזג האוויר שבהם העבודה מתבצעת אינם פשוטים וחלק מהעובדים אינם דוברי עברית".

 

פועלי בניין באתר בנייה. בשנת 2013 נהרגו בתאונות עבודה בישראל 62 עובדים, מתוכם 32 בענף הבנייה פועלי בניין באתר בנייה. בשנת 2013 נהרגו בתאונות עבודה בישראל 62 עובדים, מתוכם 32 בענף הבנייה צילום: שאול גולן

 

הוא הסביר כי פעילות המערך תכלול ביצוע הדרכות לאחראי הבטיחות בכל אתר בנייה. בנוסף, המערך יכלול ניידת הדרכה של התאחדות בוני הארץ שתגיע אל אתרי הבנייה של הקבלנים, חברי ההתאחדות, עם צוות שידריך עובדים באתר בשפתם. הניידת הראשונה צפויה להדריך כ-10,000 עובדים בשנה הקרובה. המדינה תשקיע במיזם, אך עדיין אין הערכות לגבי הסכום שיידרש.

 

בשנת 2013 נהרגו בתאונות עבודה בישראל 62 עובדים, מתוכם 32 בענף הבנייה (כמחציתם פועלים זרים), וזהו הענף הגובה את מספר הקורבנות הגבוה מבין ענפי המשק. כך על פי נתוני משרד הכלכלה.

 

לאחרונה, אישרה ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת תקנות שנועדו להרחיב את הליך ניהול הסיכונים באתרי בנייה. תקנות אלה יכנסו לתוקף בחודש אוגוסט הקרוב. "אנו פועלים שנים ארוכות להפחתת הפגיעה בעובדים בענף. להתגייסות זו של המדינה לתמיכה בנו יש חשיבות גדולה. אני משוכנע שהיא תניב תוצאות מיידיות בשטח של הגנה על חיי ובריאות העובדים שלנו", מסר בובליל.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x