$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

חזית חדשה לגדעון סער: נפתלי בנט נגד צמצום נציגיו במוסדות התכנון

במכתב ששיגר לשר הפנים ושהגיע לידי "כלכליסט" מתנגד שר הכלכלה לשינויים שבוצעו בהרכבי ועדות המועצה הארצית לתכנון ובנייה, במסגרתם צומצמה משמעותית נוכחותם של נציגי משרדו

יעל דראל 06:5110.06.14

לאחר חודש של מאבק ציבורי אינטנסיבי שהובל על ידי ארגוני הסביבה, במחאה על החלטת מינהל התכנון לצמצם את כוחם, נאלץ כעת שר הפנים, גדעון סער, לעמוד בפני חזית נוספת: שר הכלכלה, נפתלי בנט, מתנגד לשינויים שבוצעו בהרכבי ועדות המועצה הארצית, במסגרתם צומצמה משמעותית נוכחותם גם של נציגי משרדו.

במכתב ששיגר בימים האחרונים בנט לסער, ואשר הגיע לידי "כלכליסט", כותב בנט כי לפני כחודש שינתה המועצה הארצית לתכנון ובנייה את הרכב הוולנת"ע ובמסגרתו שונה מעמדו של נציג משרד הכלכלה ממעמד של חבר מן המניין לממלא מקום בלבד של משרד האוצר. זאת ועוד, באותה ישיבה הוחלט גם על ביטול חברותו של נציג משרד הכלכלה בוועדה לתקנות בנייה.

 

במרכז: שר הכלכלה, נפתלי בנט במרכז: שר הכלכלה, נפתלי בנט

 

"משרד הכלכלה אמון על גיבוש וביצוע מדיניות תעשייתית במדינת ישראל. בין היתר, משרד הכלכלה מתכנן, מפתח ומשווק קרקעות לתעשייה באזורי עדיפות לאומית. לשם כך נדרשת שותפות מלאה בכל צמתי התכנון על מנת לבצע תפקיד זה בצורה הטובה ביותר", כותב בנט.

 

בנט מציין עוד כי אי הכללתם של נציגי משרדו בוועדות התכנון המחוזיות פוגעת ביכולתם לבצע את תפקידם ממילא ומוסיף כי "גריעתנו משתי ועדות המשנה, רק תעמיק פער זה". בנט מבהיר במכתבו לשר הפנים כי הוא רואה בצעד שמוביל מינהל התכנון פגיעה באפקטיביות הנדרשת ממשרדו ומציין כי בכוונתו להתנגד למהלך.

 

מכתבו של בנט, אשר נשלח בימים האחרונים, מגיע על רקע כוונתה של המועצה הארצית לקיים דיון חוזר בהחלטה, בישיבה שצפויה להתקיים היום. הישיבה מתקיימת לאחר ששר הפנים גדעון סער הורה על קיומו של דיון חוזר, על רקע המאבק הציבורי הנרחב שנוהל בשבועות האחרונים.

 

עם זאת, במהלך הדיון היום צפוי יו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה, שוקי אמרני, להציע כי שניים מבין ארבעת הנציגים שהוצאו מוועדת המשנה יחזרו - הצעה שאליה מתנגדים גם איגוד המתכננים וגם הפורום להגנה על זכויות הציבור בתכנון. פורום זה מובל על ידי החברה להגנת הטבע וארגון חיים וסביבה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x