$
חדשות נדל"ן

המדינה מוכרת אחזקותיה בחברות של עיריית ת"א

מדובר במכירת חלקה של המדינה בחברות אוצר מפעלי ים, אתרים, החברה לפיתוח יפו העתיקה וחלמיש

עינת פז-פרנקל 15:3601.06.14

ועדת השרים להפרטה אישרה היום (א') את הצעת רשות החברות למכירת אחזקות המדינה בהון המניות ו/או באמצעי השליטה בחברות של עיריית תל אביב-יפו, אוצר מפעלי ים, אתרים, החברה לפיתוח יפו העתיקה וחלמיש לידי העירייה. כך הודיע היום (א') משרד האוצר.

 

נכון להיום, חברת אתרים מוחזקת באופן שווה בין המדינה לעיריית תל אביב-יפו, בחברת אוצר מפעלי ים המדינה מחזיקה ב-82.2% ממניות החברה, לעירייה 0.83% ולבעלי מניות פרטיים 16.89%. ואילו בחברה לפיתוח יפו מחזיקה המדינה ב-49% מהמניות והעירייה ב-51% ממניות החברה.

 

במסגרת המתווה המתגבש תרכוש חברת אתרים את חברות אוצר מפעלי ים והחברה לפיתוח יפו, ולאחר מכן יימכרו אחזקות המדינה באתרים לידי העירייה באופן שהיא תהפוך לחברה בבעלות עירונית מלאה. בנוסף, תרכוש המדינה את חלקה של העירייה (50%) בחברת נתיבי איילון; רכישה זו עוגנה בשבוע שעבר בהחלטת ממשלה.

 

יפו יפו צילום: דוד הכהן

 

עסקת הפרדת האחזקות בחברות המשותפות, תבוצע באמצעות מנגנון הערכות שווי שיאושרו בין היתר בידי הדירקטוריונים של החברות האמורות וכן בידי רשות החברות הממשלתיות ועיריית תל אביב.

 

חברת חלמיש המוחזקת בחלקים באופן שווה על ידי המדינה והעירייה, פועלת בעיקר בתחום ניהול הדיור הציבורי וניהול פרויקט שיקום כפר שלם. "משרד האוצר ומשרד השיכון מעוניינים לצמצם את פעילות החברה בתחום ניהול הדיור ולמזג את ניהול הדיור הציבורי לאחת משתי החברות המרכזיות בתחום - עמידר או עמיגור וזאת מטעמי יעילות וחסכון", נמסר ממשרד האוצר. "יתר על כן, מעוניינת המדינה לפרק את החברה או למכור אותה לעירייה בכדי להאיץ את הטיפול במתחם כפר שלם וזאת בכדי לשווק קרקעות באופן שיביא לבנייה של כ-2,000 יח"ד. צעד זה הוא חלק ממהלך כולל של הממשלה והוא צפוי, בין היתר, לסייע בהתמודדות עם מחירי הדיור".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x