$
חדשות נדל

עיריית חדרה תקים שלושה פרויקטי דיור על קרקעות בבעלותה

בכוונת העירייה לבנות את הדירות באמצעות החברה הכלכלית של העירייה ולמכור אותן בהנחה משוערת של כ־25% לזוגות צעירים בני המקום אשר יעמדו בקריטריונים שייקבעו מראש

דותן לוי 09:2120.05.14

עיריית חדרה תקים שלושה פרויקטי דיור על קרקעות בבעלות העירייה, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בשלושה מתחמים במרכז העיר המשתרעים יחד על כ־6 דונם (שטחה של כל אחת מהקרקעות כ־2 דונם); קרקע אחת בצדה המזרחי של מרכז העיר ועוד שתיים בחלק המערבי של מרכז העיר. שלוש הקרקעות יחד יאפשרו בנייה של כ־50 יחידות דיור.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

בכוונת העירייה לבנות את הדירות באמצעות החברה הכלכלית של העירייה ולמכור אותן בהנחה משוערת של כ־25% לזוגות צעירים בני המקום אשר יעמדו בקריטריונים שייקבעו מראש. בחדרה, בשונה מערים אחרות, רוב הקרקעות פרטיות, ולכן העירייה לא יכולה להסתמך על השלטון המרכזי, זאת בניגוד לערים אחרות שבהן ניתן לחתום על הסכמי גג שיאפשרו בניית דיור בר־השגה. ראש העירייה צביקה גנדלמן אמר כי זוגות שירכשו את היחידות הללו יתחייבו לגור בהן במשך כמה שנים. לדבריו, בעירייה בוחנים גם אופציה של שכירות. "אני מעריך שמחיר דירה יהיה נמוך ב־25% ממחיר דירה חדשה ממוצעת בעיר, כלומר 800–850 אלף שקל. חשוב לי שתינתן עדיפות לבני העיר שגדלו בה ולמשרתי צבא או שירות לאומי".

 

הוא הוסיף כי לעירייה יש שני מתחמים נוספים בעיר, ואם הפרויקטים יזכו להצלחה בכוונת העירייה לקדם בנייה לצעירים במתחמים נוספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x