שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

נחשף בכלכליסט

המועצה הארצית הדיחה את נציגי הסביבה מוועדת המשנה המרכזית

נציגי החברה להגנת הטבע, המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים, הצביעו נגד ההחלטה, וכך גם נציגי הנשים ומשרד הבריאות

יעל דראל 11:0713.05.14

המועצה הארצית לתכנון ובנייה ביטלה היום (ג') את חברותו הקבועה של נציג ארגוני הסביבה בוועדת המשנה החשובה ביותר של המועצה הארצית - הוולנת"ע (הוועדה לנושאים תכנונים עקרוניים). כפי שנחשף ב"כלכליסט", החלטה זו, שאותה מוביל מינהל התכנון במשרד הפנים, מצטרפת למספר החלטות נוספות שמטרתן הרחקת נציגי הסביבה מוועדות משנה מרכזיות של המועצה הארצית, במטרה לקצר את הליכי התכנון.

 

נציגי החברה להגנת הטבע, המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים, הצביעו נגד ההחלטה, וכך גם נציגי הנשים ומשרד הבריאות. נציג החברה להגנת הטבע בדיון, מנהל תחום התכנון, איתמר בן דוד, ציין כי ההחלטה פוגעת בייצוג הציבורי והסביבתי וכי תהיה לכך השפעה על איכות ורווחת החיים של תושבי המדינה.

 

מהחברה להגנת הטבע נמסר כי "משמעות ההחלטה היא פגיעה אנושה בבריאות הציבור ובעתיד הטבע והסביבה והיא מהווה סכנה ליחסי הון – שלטון במיטבו. מהלך זה יפגע באיכות החיים של כולנו: בדיור, בתחבורה, באנרגיה, בחקלאות, ביערות, בשטחים הפתוחים ובשמורות טבע, במים ובתחומים נוספים, וזאת מבלי שהתקיים בנושא כל דיון פומבי ובניגוד גמור להלך הרוח הציבורי בעקבות מחאת קיץ 2011".

 

שטחים ירוקים (ארכיון) שטחים ירוקים (ארכיון) צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

 

על רקע ההחלטה, פנתה אתמול החברה להגנת הטבע לציבור, בבקשה לשלוח מיילים ללשכתו של שר הפנים, גדעון סער, בקריאה לחזור בו מהתכנית. בחברה דיווחו כי פחות מיממה לאחר מכן הוצפה לשכתו של השר בכמעט 3,000 מיילים בנושא.

 

השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, מתח ביקורת על החלטת המועצה הארצית ואמר: "נציגי הסביבה ייצגו בוועדות התכנון את האינטרסים של הדור הבא ואת הדאגה לאזרחיישראל, שרוצים להנות מפיסות טבע, לא לעשירים בלבד.היום האינטרסים האלה סופגים מכה קשה. שום דירה נוספת לא נבנית היום במועצה הארצית אבל מיליוני פיות הושתקו. החלטת המועצה הארצית שהוביל משרד הפנים היא כשל ערכי וקונספטואלי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x