$
נדל"ן עולמי

מבוכה בלונדון: הקירות במלון היוקרה "שנגרילה" התגלו כשקופים

האורחים במלון הגבוה באירופה שנפתח השבוע נדהמו לגלות כי לעת ערב הקירות מזכוכית מאבדים את אפקט החסימה - והופכים שקופים לחלוטין

שירות כלכליסט 18:0710.05.14

האורחים הראשונים שזכו להיכנס בשערי המלון הגבוה באירופה ציפו אמנם לנופים בלתי נשכחים, אבל לא לאלה של האורחים האחרים. למרבה המבוכה, מתברר כי החדרים במלון היוקרה "שנגרילה", שנפתח במגדל שארד המתנוסס לגובה של 310 מטרים, חשופים בשעות הערב לעיניהם של אורחים בחדרים אחרים, שכן הקירות השקופים מאבדים את אפקט החסימה - והפאנלים מזכוכית של המלון משמשים כמראות.

 

וכך יוצא שהמשקפות הקטנות שממתינות לאורחים כדי לאפשר להם להביט בנופים המרהיבים של לונדון המוארת - עלולים לשמש למטרות שונות בתכלית.

 

המבוכה הזו מצטרפת לצירי הלידה הקשים שפקדו של הפרויקט. את הסקיצה הראשונית של השארד שרטט האדריכל האיטלקי רנצו פיאנו על תפריט במסעדה בברלין בשנת 2000. הפתיחה תוכננה ל-2009, עם זאת, היזמים התקשו לשווק את הפרויקט, ומאוחר יותר הוא כמעט ונגנז בשל המשבר הפיננסי העולמי. הוא ניצל בדקה ה-90 אחרי ש-80% ממנו נמכרו לתאגיד של משקיעים מקטאר.

 

מגדל שארד. ניתן לראות מה קורה בחדרים האחרים מגדל שארד. ניתן לראות מה קורה בחדרים האחרים צילום: אי פי אי

 

השארד נפתח לבסוף לציבור בינואר 2013, אבל נכון להיום רק 30% מחלל המשרדים הושכר. המלון נפתח ביום שלישי שעבר, אף כי רק 59 מבין 202 חדריו היו מוכנים. השאר יושלמו במהלך החודשים הקרובים, ביחד עם בריכת האינפיניטי בקומה העליונה ובר שמפניה.

 

כתב מטעם ה"פייננשל טיימס" שלן במלון בשבוע שעבר, דיווח כי ניתן היה לראות בבירור את האורחים בחדרים הסמוכים בעודם נערכים לשנת הלילה.

 

כמובן, שבמלונות רבים החלונות משקיפים לאלה של דרים אחרים, אבל ייחודו של השנגרילה הוא בקירות הזכוכית שלו שמהם נשקף בלילה נוף מרהיב של אורות לונדון.

 

המלון מסר כי הוא מודע לבעייה, וכי יציין זאת בפני אורחיו. "בכמה מהחדרים, בשל המבנה הייחודי של השארד, אורחים יכולים להציץ לחדר של השכנים", ציין דארן גירינג, מנהל המלון. "משום כך התקנו וילונות", הדגיש.

 

מגדל שארד. "נתקין וילונות" מגדל שארד. "נתקין וילונות" צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x