שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

הרכבת מתרחקת מכרמיאל

עיריית כרמיאל מסרבת לתת היתרי בנייה להקמת תחנת הרכבת בשל מחלוקת עם מעצ

ליאור גוטמן 08:1423.04.14

חברת נתיבי ישראל (מעצ שלעבר) הקפיאה לפני החג את עבודות ההקמה של תחנת הרכבת החדשה בכרמיאל, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בתחנת הרכבת שתוקם כחלק מסלילת קו הרכבת עכו־כרמיאל שאמור להיפתח בעוד כשנתיים וחצי.

 

הסיבה להקפאת העבודות היא סירובה של עיריית כרמיאל לתת היתרי בנייה להקמת תחנת הרכבת, מה שלא מאפשר לחברה הקבלנית אברהם־יצחק להתחיל בעבודות - זאת על רקע מחלוקת בנוגע לגובה היטלי הבנייה שהעירייה תגבה בפרויקט. בסביבת חברת נתיבי ישראל טוענים שהמחלוקת החלה בינואר, אז הוצג היטל בנייה של כ־18 מיליון שקל עבור הקמת התחנה. הערכות מקצועיות חדשות ומשא ומתן בין הצדדים הביאו להפחתת סכום ההיטלים לכ־4.3 מיליון שקל, וזאת עבור שלושה מיזמי בנייה שונים בפרויקט: הקמת תחנת הרכבת, הצבת מתחם חנה וסע, ומיקום מסוף אוטובוסים לטובת הנוסעים בתחבורה הציבורית שקנו כרטיס לרכבת.

 

עדי אלדר ראש עיריית כרמיאל. "לא חתמו" עדי אלדר ראש עיריית כרמיאל. "לא חתמו" צילום: גיל נחושתן

 

מחברת נתיבי ישראל נמסר כי "העבודות להקמת תחנת הרכבת בכרמיאל מעוכבות מסיבות בירוקרטיות הקשורות בעיריית כרמיאל. עם השלמת ההליכים אנו מצפים כי העירייה תיתן את אישורה והקמת התחנה תצא לדרך". מעיריית כרמיאל נמסר: "בהסכם עם נתיבי ישראל נקבע כי מיד לאחר שההסכם ייחתם על ידי הצדדים והעירייה תקבל את העתק ההוראה שנשלחה על ידי נתיבי ישראל לחשבות, להכין את התשלום על ההיטלים, תשלח העירייה לוועדה הארצית לתכנון ובנייה את אישורה למתן היתר בנייה. ההסכם נשלח לנתיבי ישראל לפני כחודש וטרם התקבל הסכם חתום גם על ידה, ולכן לא ניתן להעביר את אישור העירייה".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x