$
חדשות נדל"ן

הטכניון יקים מעונות סטודנטים ב-121 מיליון שקל; 500 מיטות יתווספו

המוסד האקדמי יפרסם מכרז קבלנים להתמודדות על הפרויקט, שיכלול 4 בניינים ובסך הכל 29 דירות; על פי הערכות, גם לאחר התוספת המיוחלת יחסרו מיטות לכ-1,500 סטודנטים

דותן לוי 16:5413.04.14

הטכניון בחיפה צפוי להקים מעונות סטודנטים חדשים בעלות מוערכת של כ-121.4 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בפרויקט להקמת ארבעה בנייני דירות בני תשע קומות, שיכללו 29 דירות בכל בניין. הדירות שייבנו יהיו דירות חמישה חדרים, ארבעה חדרים, דירות זוג ודירות מונגשות לנכים, ובסך הכל 488 מיטות בפרויקט. על פי התכנון, בכל בניין ישמשו הקומה החמישית והשישית כשטחים ציבוריים שיספקו לסטודנטים חלל חופשי למפגש ופנאי.

בכוונת הטכניון לפרסם כבר בימים הקרובים מכרז לקבלנים שיתמודדו על הפרויקט, כאשר לוח הזמנים הוא ל-36-30 חודשים. מימון תחילת הפרויקט יהיה מהון עצמי של הטכניון, ועם התקדמות הפרויקט הכוונה היא לגייס את הסכום מכספי תרומות. כמו כן ייתכן שימוש בכספי התרומות אשר התקבלו לאחרונה מאיש העסקים העשיר בסין, לי קה שינג, אשר העביר למוסד כ-130 מיליון דולר. העלות של הפרויקט צפויה לגדול בהמשך כיוון שהסכום אינו כולל את עלות הציוד בדירות (המוסד מספק לסטודנטים מוצרי חשמל בסיסיים כמו מקרר, קומקום, טוסטר ועוד).

 

 סטודנטים בטכניון בחיפה. דמי השכירות הממוצעים יסתכמו ב-1,000 שקל לחודש סטודנטים בטכניון בחיפה. דמי השכירות הממוצעים יסתכמו ב-1,000 שקל לחודש צילום: אלעד גרשגורן

 

כיום לטכניון כ-4,000 חדרי מעונות, אך במוסד אומרים כי גם לאחר בניית כלל היחידות ותוספת המיטות צפוי מחסור של 1,500 מיטות. לפי המוסד, דמי השכירות הממוצעים במתחם החדש יעמדו על כ-1,000 שקל לחודש בתלות במספר השותפים בדירה וברמתה.

 

במסגרת מאמצי הטכניון להגדיל את מספר המיטות במעונות העומדים לראשותו יצא המוסד האקדמי במהלך 2013 במכרז להקמה, הפעלה ותחזוקה של מעונות סטודנטים ברחבי העיר חיפה. היעד של הטכניון הוא להגיע לתוספת של 200 מיטות בשכונת נווה שאנן בסמוך לקמפוס הטכניון ועוד כ-100 מיטות בסמוך לפקולטה לרפואה בשכונת בת גלים (או בקמפוס הנמל) ובשכונת הדר, בסמוך לקמפוס הטכניון ההיסטורי.

 

בדרישות המכרז נאמר כי על הדירות להיות מרוכזות במתחם גיאוגרפי אחד או בשני מתחמים גיאוגרפיים ומרחקן לא יעלה על קילומטר אחד ממקום הלימודים. גודל כל חדר כ-20 מ"ר, והוא כולל שירותים, מקלחת ופינת מטבח. בכוונת הטכניון לפקח על מחירי השכירות כך שמחירי הגג המקסימום למעונות החדשים יגיעו עד לסכום של 1,500 שקל לחודש לקמפוס הטכניון בנווה שאנן ובבת גלים בשכונת הדר, ובקמפוס הנמל דמי השכירות החודשיים לא יעברו את רף ה-1,100 שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x