$
חדשות נדל"ן

איחור אקדמי: הוות"ת פרסמה קול קורא לבניית מעונות בכ-96 מיליון שקל

טרכטנברג המליץ, טרכטנברג יישם: שנתיים וחצי לאחר שהמלצותיו של פרופ' טרכטנברג הונחו על שולחן הממשלה, פוצחת הוועדה לתכנון ותקצוב במועצה להשכלה גבוהה, שבראשה עומד אותו פרופ', בצעד מהותי ראשון במטרה למצוא פתרונות דיור לאלפי סטודנטים

עינת פז-פרנקל 15:3706.04.14
שנתיים וחצי לאחר שהמליץ פרופ' מנואל טרכטנברג להקים מעונות סטודנטים עם אלפי מיטות מפרסם יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב שבמועצה להשכלה גבוהה ומשרד האוצר פרסמו קול קורא להגשת הצעות לפרויקטים לבניית המעונות.

 

משרד האוצר והוועדה לתכנון ותקצוב שבמועצה להשכלה גבוהה, שבראשה עומד טרכטנברג, שאף עמד בראש הוועדה לשינוי חברתי-כלכלי של הממשלה ב-2011, הודיעה כי ניתן להגיש הצעות עד ה- 31.6.2014 כאשר הצפי להתחלת הבניה הוא ברבעון הראשון של 2015.

 

פרופ' מנואל טרכטנברג. הגיש את המלצותיו לפני שנתיים וחצי פרופ' מנואל טרכטנברג. הגיש את המלצותיו לפני שנתיים וחצי צילום: עמית שעל

 

השלב הראשון כולל בניית מעונות סטודנטים בהיקף של כ-96 מיליון שקל לפרויקטים שיכילו כ-3,000 מיטות בכל הארץ, בדגש על אזורים שבהם מצוקת הדיור גבוהה. הקול הקורא מאפשר גם לרשויות מקומיות לחבור למוסד אקדמי מתוקצב על מנת להגיש הצעות לפרויקטים.

 

היקפה הכללי של התכנית הוא 160 מיליון שקל, והיא תיושם בשני שלבים. בעוד מספר חודשים יפורסם השלב השני של התכנית בהיקף של כ- 64 מיליון שקל, שמיועדים לתמיכה בפרויקטים שיכללו עוד 2,000 מיטות נוספות. שלב זה יהיה פתוח גם למכללות לחינוך ולמוסדות אקדמיים שאינם מתוקצבים בין היתר באמצעות שיתופי פעולה נרחבים עם רשויות מקומיות.

 

לפיד. "צעד נוסף המבטא את מחויבותו של משרד האוצר לציבור הסטודנטים בישראל" לפיד. "צעד נוסף המבטא את מחויבותו של משרד האוצר לציבור הסטודנטים בישראל" צילום: עמית שעל

 

שר האוצר יאיר לפיד מסר: "בניית המעונות היא צעד נוסף המבטא את מחויבותו של משרד האוצר לציבור הסטודנטים בישראל. נמשיך לפעול למציאת פתרונות דיור לצעירים, כחלק מהמאבק שלנו להורדת מחירי הדיור".

 

טרכטנברג מסר: "בניית המעונות תוביל לצמצום ניכר במרכיב ההוצאה של ציבור הסטודנטים בתחום הדיור, ותוביל להפחתה משמעותית ביוקר המחייה שלהם. במקביל, הדבר יסייע להשפעה על הורדת מחירי השכירות באזורי הביקוש הגבוה".

 

אורי רשטיק, יו"ר התאחדות הסטודנטים, מסר בתגובה: "אנו שמחים שהלחצים שלנו הביאו את מקבלי ההחלטות להבין כי בניית מעונות סטודנטים מהווה פתרון משמעותי בהקלה על יוקר המחייה ומצוקת הדיור ומברכים את שר האוצר ויו"ר ות"ת על המשך תמיכתם במעונות סטודנטים. ההחלטה לתקצב מוסדות לחינוך ומוסדות לא מתוקצבים במסגרת הקול קורא היא צעד חשוב אותו יזמה התאחדות הסטודנטים בניסוח הקול הקורא בו היתה שותפה מלאה. תקצוב שוויוני זה יקל על אלפי סטודנטים וסטודנטיות. עם זאת, למרות שהקול הקורא הראשון של הוות"ת יצא כמעט לפני שנתיים אף טרקטור עוד לא עלה עדיין על הקרקע. הסטודנטים צמאים לתוצאות בשטח, ולא להצהרות על גבי נייר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x