שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

יאיר לפיד יציע: הגבלת שכר הדירה ברחבי הארץ למשך 3 שנים

במקביל להצעה להעניק פטור ממע"מ לרוכשי דירה ראשונה, יציג שר האוצר בפני קבינט הדיור תוכנית להגבלת יכולתם של משכירי דירות להעלות את שכר הדירה. ראשי רשויות יפקחו על השכירות בתחומן

רוני זינגר 22:0818.03.14

שר האוצר, יאיר לפיד, יציג בישיבה הקרובה של קבינט הדיור הצעה להגבלת יכולתם של משכירי דירות להעלות את שכר הדירה למשך תקופה של שלוש שנים.

במסגרת ההצעה, יחוקק "חוק שכירות הוגנת", שיאפשר לראשי רשויות לפקח על הנעשה בתחום השכירות בתחומן. על פי ההצעה, גם אם יתחלפו השוכרים בטווח שלוש השנים, לא יוכל בעל הדירה להעלות את השכירות.

 

ההצעה כוללת גם שורה של צעדים להסדרת היחסים בין משכירי דירות לדיירים הנוגעים לסוגיות כמו עלות תיקונים בדירה, גובה הערבויות שיידרשו מהשוכר ותנאים להפסקת החוזה.

 

ההצעה תידון כאמור בישיבה הקרובה של קבינט הדיור, יחד עם ההצעה למתן פטור ממע"מ לרוכשי דירה ראשונה. לפי ההצעה שפורסמה היום, בני זוג שלהם ילד אחד לפחות ואשר שירתו בצבא יוכלו לקבל את הפטור אם ירכשו דירה מקבלן בסכום של עד 1.6 מיליון שקל. עלות התכנית למדינה מוערכת בכ-2 מיליארד שקל בשנה.

 

הצעה דומה להגבלת שכר הדירה וסעיפים נוספים העלו חברי שדולת משכירי הדיור בכנסת, בהם סתיו שפיר, חיליק בר (עבודה) ואורלי לוי-אבקסיס (ישראל ביתנו) בכנס מיוחד שקיימו לפני כשבועיים, שבו לקח חלק גם ראש העיר תל אביב רון חולדאי, שככל הנראה צפוי לשתף פעולה גם עם הצעת החוק שעליו הודיע לפיד.

 

דירה להשכרה. המחיר יוגבל? דירה להשכרה. המחיר יוגבל? צילום: אוראל כהן

 

חברת הכנסת סתיו שפיר, שהקימה את שדולת שוכרי הדירות מסרה: ״אני מברכת את שר האוצר שאימץ את דרישותיי והפסיק להתעלם ממצוקתם של שני מיליון שוכרי דירות בישראל. חודשים של מאבק על הצעת החוק לשכירות הוגנת הוכיחו את עצמם וגם בממשלה מבינים היום שהגיע הזמן לפקח על מחירי השכירות״.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x