$
חדשות נדל"ן

תוכנית האב לפינוי צריפין אושרה; תתאפשר בניית 17 אלף יח"ד

הפינוי צפוי בסוף דצמבר 2015. מדובר בשטח כולל של 4,000 דונם, שיעברו לתחומן של באר יעקב וראשון לציון. פרט לבנייה למגורים התוכנית כוללת 1.6 מיליון מ"ר לשטחי תעסוקה

עינת פז-פרנקל 13:4011.03.14

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז מרכז אישרה את תוכנית השלד לפינוי מחנה צריפין, וכוללת 17 אלף יחידות דיור ועוד 1.6 מיליון מ"ר לשטחי תעסוקה. תוכנית האב הזו משתרעת על 4,000 דונם, שיעברו לתחומן של באר יעקב וראשון לציון, ולאחריה צריך יהיה לתכנן מתחמים ספציפיים באמצעות תוכניות מתאר מפורטות. 

 

מתוך כל תוכנית האב, בצה״ל כבר סוכם על פינוי 421 דונם שצמודים לראשל"צ (מתחם 4) ועליהם מתוכננים 3,000 יחידות דיור. הפינוי צפוי בסוף דצמבר 2015.

 

קידום התוכנית ההוא בהתאם להחלטת הממשלה לפינוי מחנות צה"ל מאזור המרכז במטרה להגדיל את היצע יחידות הדיור במרכז הארץ.

 

מחנה צריפין מחנה צריפין צילום: אבי מועלם

 

תוכנית השלד כוללת 8 מתחמים לתכנון מפורט וקובעת שלביות ביצוע ופיתוח התכנון בהתאם להתקדמות פינוי המחנה והקמת התשתיות הנדרשות.

 

התוכנית מציעה בין היתר פארק בינעירוני בשטח של כ-600 דונם וכן מציעה שימור חלק מהמבנים הבריטיים המצויים במחנה ושדירות העצים החוצות את המתחם. התוכנית נשענת על מערכת תחבורה ציבורית הכוללת קווי רכבת קלה ואוטובוסים.

 

מכוח תוכנית אב זו ניתן יהיה להוציא תוכניות מפורטות שיתוכננו עם מערכות מפותחות של שבילי אופניים והולכי רגל ופיתוח שטחי הציבור במרחקי הליכה. התוכנית קודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x