שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

תוכנית: סיוע לקשישים בפיצול דירות

בשנה הראשונה הדירה תושכר לסטודנטים והם יקבלו אותה בדמי שכירות מופחתת

דותן לוי 08:5111.03.14

המשרד לאזרחים ותיקים בוחן תוכנית סיוע לקשישים שבמסגרתה יפוצלו דירות בבעלותם ויושכרו לסטודנטים. מדובר בתוכנית שנמצאת בשלביה הראשונים, ובימים אלה מבצע המשרד סקר מקיף בקרב הקשישים כדי לבדוק את מידת היענותם לכך.

 

הפרויקט לפיצול דירות ייעשה בשיתוף משרד השיכון, והנתון ששכנע את ראשי המשרדים שמדובר בפרויקט כדאי לשני הצדדים הוא ההיקף הגדול של בעלות על דירות בקרב אוכלוסייה זו, אשר עומד על 86%. לדברי עו"ד גלעד סממה, מנכ"ל המשרד לאזרחים ותיקים, מדובר בדירות שהן לא פעם גדולות מעבר לצורכי הקשישים. "אנחנו רוצים לעשות מהלך של Win-Win, כך שגם הקשישים וגם הסטודנטים ירוויחו מכך".

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאול גולן

 

התוכנית תפעל כך שקשיש שמחזיק בדירה בשטח של 100 מ"ר ומעלה יפנה למשרד לאזרחים ותיקים, וזה יסייע לו בקידום הבירוקרטיה מול הרשות המקומית וכן יסייע כספית בסבסוד הפיצול. "משרד השיכון התעניין והקשישים מעוניינים בכך, מכיוון שהשכרת הדירה מייצרת עבורם עוד הכנסה שהם זקוקים לה.

 

בשנה הראשונה הדירה תושכר לסטודנטים והם יקבלו אותה בדמי שכירות מופחתת, ולאחר שנה הדירה תושכר בשוק החופשי. הסטודנט שיקבל את שכר הדירה המופחת יידרש לסייע בשעות חברה לקשיש", אומר סממה. לדבריו, תקציב הפרויקט טרם נקבע, אך בכל מקרה מדובר בתקציב שלא יחרוג מ־30–40 מיליון שקל. הוא הוסיף כי התרשם שהרשויות המקומיות תומכות במהלך.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x