$
חדשות נדל"ן

פשרה: אגודת הסופרים תשלם לעו"ד תמיר שכר טרחה על יצוגה בעסקת 'בית הסופר'

האגודה חתמה על הסכם פשרה מול עו"ד יוסף תמיר לאחר שזה הגיש נגדה תביעה ובה טען כי האגודה שכרה את שירותיו לטובת גיבוש עסקה בהיקף של כ-30 מיליון שקל, אך פיטרה אותו רגע לפני סגירתה

דותן לוי 13:1404.03.14
אגודת הסופרים חתמה על הסכם פשרה עם עו"ד יוסף תמיר אשר ייצג אותה בעבר, לפיו תשלם לו שכר טרחה בסך 295 אלף שקל על יצוגה בעסקת למכירת מגרש בת"א. הסכום שתשלם האגודה נקבע במסגרת הסדר גישור שנערך בין הצדדים. הסדר הפשרה הושג לאחר שעו"ד תמיר הגיש נגד אגודת הסופרים תביעה באמצעות עו"ד יואב אלשיך בגין הפרת הסכם ואי תשלום שכר טרחה. בהמשך לכך, בית משפט השלום בת"א הטיל צו עיקול על נכסי אגודת הסופרים על סכום של כ-540 אלף שקל.

בתביעה שהגיש תמיר, לשעבר יו"ר ועדת הנדל"ן של לשכת עוה"ד במחוז ת"א, טען כי ייצג את האגודה בעסקה שיזמה למכירת המגרש שבעורף בניין בית הסופר ברחוב קפלן פינת אבן גבירול בתל אביב. לפי התב"ע החלה על המגרש ניתן לבנות עליו כ-18 דירות ופנטהאוזים. אגודת הסופרים שכרה את שירותיו של תמיר לביצוע העסקה שהיקפה בכ-30 מיליון שקל. טענתו, לאחר עבודה רבה שהשקיע בתיק יחד עם צוות מקצועי, התחלף מנכ"ל העמותה הקודם, משה מיטלמן, ובמקומו מונה לתפקיד ארנון פורת וזה פיטר את תמיר וצוותו מבלי לשלם להם.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

תמיר אף תיאר התנהלות בעייתית של האגודה אשר 'זגזגה', לדבריו, בין משרדי עורכי דין שונים. לטענתו, כאשר האגודה שכרה את שירותיו פעם נוספת באוקטובר 2010, נחתם בין הצדדים הסכם שכר טירחה ולפיו התשלום יעמוד על 1.5% משווי העסקה. תמיר אף התעקש להוסיף להסכם סעיף ולפיו במידה והאגודה תפסיק שוב את העסקתו מיוזמתה, לפני חתימת העיסקה, שכר הטירחה יועמד לפירעון מוקדם וישולם עם הפסקת הייצוג, באופן מיידי.

 

על פי התביעה, במשך קרוב לשנתיים טיפל שוב עו"ד תמיר בעסקה המורכבת והביא אותה לשלב מתקדם ביותר בסופו הניבה הפעילות קבלת הצעות לרכישת זכויות האגודה בסכום של 30 מיליון שקל, כפי שהוערך הנכס. ביולי 2011 מונה ארנון פורת לשמש כמנכ"ל וכמה חודשים לאחר מכן הוחלף עו"ד תמיר בעו"ד חיים עדיני.

 

בחודש אוגוסט 2013 חתמה חברת העיר החדשה של דרור הלוי על עסקה לרכישת הקרקע בהסכם יזמות בתמורה ל-30 מיליון שקל. בהסכם מול פורת נקבע כי יקבל 250 אלף שקל כעת ו-45 אלף שקל נוספים יועברו אליו לאחר שהעיר החדשה תקבל היתר בניה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x