$
חדשות נדל"ן

נתניה עם הפנים לעתיד: עד שנת 2035 יתווספו 50 אלף יחידות לעיר

הוועדה המקומית אישרה את תוכנית המתאר "לב המטרופולין" הקובעת כי שטחי התעסוקה יוכפלו לכ-6 מיליון מ"ר; במקביל מספר חדרי המלון יגיע ל-7,000 בעיקר לאורך החופים

דותן לוי 15:4002.03.14

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בנתניה אישרה את תכנית "לב המטרופולין", תכנית המתאר אשר מניחה את העקרונות והמגמות לתהליכי התכנון של העיר עד לשנת 2035. התכנית כוללת למעלה מ-16 מסמכי מדיניות תכנונית - אשר היוו את הרקע להכנת התכנית שארכה כ-3 שנים בשיתוף עם משרדי הממשלה ומוסדות התכנון. החזון של עורכי התכנית הינו חיזוק מעמדה של נתניה כעיר נופש, לצד שמירה על איכות הסביבה, תוך הובלה בתחום החברתי, החינוכי, התרבותי והכלכלי.

 

במסגרת התכנית, תגדל אוכלוסיית העיר המונה כיום כ-220 אלף תושבים ללמעלה מ-320 אלף תושבים. כאשר מספר יחידות הדיור, העומד כיום על כ- 67 אלף יח"ד (עם פוטנציאל של כ- 70 אלף יח"ד לפי תכניות קיימות) יגדל על פי התכנית לכ-110 אלף יח"ד, זאת עם הגדלה של כמעט פי שניים באחוזי הבנייה.

 

גם בתחום התעסוקה ירשם גידול משמעותי, זאת עם הכפלת שטחי התעסוקה, המונים כיום כ-3 מיליון מ"ר לפי תכניות מאושרות לכ-6 מיליון מ"ר תעסוקה לשנת 2045, ובשלב ביניים (2035) מעל ל-4 מיליון מ"ר.

 

הטיילת בנתניה. עד שנת 2035 יתווספו 7,000 חדרי מלון לעיר הטיילת בנתניה. עד שנת 2035 יתווספו 7,000 חדרי מלון לעיר

 

בנוסף, מעניקה התכנית הנחיות ברורות בנושא עיצוב עירוני, וכן מגדילה את השטחים המיועדים למוסדות ציבור ל כ- 2,800 דונם.

 

התוכנית כוללת תוספת של 6,000 חדרי מלון בנוסף על 1,000 חדרי המלון הקיימים תוך הרחבת החופים, יצירת אטרקציות לאורכם והקמת מעגנה ומזחים המתאימים לעיר נתניה.

 

עוד מציעה התכנית, להגדיל את השטחים הפתוחים בעיר ביותר מ-500 דונם.

 

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, יוזמת התכניות אמרה היום :"בכוחן של תכניות אלו להביא לשינוי חסר תקדים הן בהיבט המגורים והן בהיבט המסחרי-תעסוקתי. נתניה, המהווה כיום יעד אטרקטיבי להגירה חיובית הן של תושבים חדשים והן של חברות וארגונים לצד לביצוע השקעות – זוכה לתנופת החייאה גם באזוריה הוותיקים של העיר. תכניות אלו מצטרפות למסמכי מדיניות רבים אחרים, כגון תכנית האב למרכז העיר ותכנית האב להרחבת החופים וייצוג המצוקים, ההופכות את נתניה לאחת הערים המודרניות המתוכננות ביותר בישראל. באמצעות התכניות חזוננו-שהוא נתניה חזקה ומשגשגת, בכל התחומים, מקבל משנה תוקף".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x