$
חדשות נדל

למרות התנגדות הירוקים: המועצה הארצית אישרה את הקמת העיר החרדית כסיף

בעיר שצפויה להיבנות בצומת תל ערד בנגב יוקמו 16 אלף יחידות דיור המיועדות ל-80 אלף תושבים; החברה להגנת הטבע: "יש לחזק את הנגב על ידי עיבוי והרחבת היישובים הקיימים"

דותן לוי 21:0225.02.14

הוועדה הארצית לנושאים תכנוניים עקרוניים (ולנת"ע), אישרה היום את הקמת היישוב החדש כסיף, בצומת תל ערד בנגב. על פי נציגת משרד הבינוי והשיכון בדיון, מדובר בעיר שתכלול 16 אלף יחידות דיור, ומיועדת ל-80 אלף איש.

 

בעד הקמת העיר הצביעו 9 חברים ונגד הקמת העיר, הצעה שיזם נציג החברה להגנת הטבע בדיון, מנהל תחום התכנון, איתמר בן דוד, תמכו גם נציג המשרד להגנת הסביבה ונציג רשות הטבע והגנים, כלומר, בסך הכל שלושה קולות.  

 

חרדים (ארכיון) חרדים (ארכיון) צילום: גיל יוחנן

 

העיר כסיף צפויה להיבנות בעיקרה לאוכלוסיה החרדית, היא תשתרע על 4,750 דונם ותותאם מבחינת אופי הבנייה וסוג הדירות לחרדים. הכוונה בכך היא בעיקר לבניית דירות גדולות יחסית, בבנייה של עד 4-5 קומות ובהקצאה גבוהה של קרקע למוסדות ציבור בתחומי החינוך והדת. בשלב זה לא ברור עדיין מה יהיה היקף שטחי התעסוקה לעיר ואיזה אופי יקבלו אך כבר בשלב זה גורמים רבים מעלים תהיות לגבי יכולתה הכלכלית של העיר לשרוד באופן עצמאי בעיקר לאור העובדה שרבים בקרב החרדים לא עובדים ולאור היצע גדול יחסית של מבקשי עבודה שצפוי בעתיד בעקבות מעבר בסיסי צה"ל לנגב.

 

איתמר בן דוד נציג החברה להגנת הטבע במועצה הארצית אמר בעקבות ההחלטה, "יש להימנע מהקמת העיר החדשה, גם מסיבות כלכליות - בשל עלויות הפיתוח הגבוהות, גם מסיבות חברתיות - בשל משיכתו הפוטנציאלית לאוכלוסייה חדשה, על חשבון היישובים הקיימים וגם מסיבות סביבתיות – בגלל צמצום של כמות השטחים הפתוחים בבינוי חדש, שחלק גדול ממנו בבינוי צמוד קרקע בצפיפות נמוכה. חיזוק הנגב זו מטרה חשובה וראויה, אך יש להשיג אותה על ידי עיבוי והרחבת היישובים הקיימים באזור מטרופולין באר שבע, ולא על ידי הקמת יישובים חדשים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x