שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בשל ממצאי ועדת השימור - אולפן ההסרטה הראשון בארץ לא ייהרס

בעקבות תיק השימור שהוכן למתחם אולפני הרצליה, חברת אפריקה ישראל תשנה את תכנון פרויקט המגורים במקום כך שיכלול את שימור המבנים של האולפנים ההיסטוריים; זכויות הבנייה של החברה לא ישתנו

דותן לוי 17:5024.02.14

חברת אפריקה ישראל צפויה לשנות את תוכנית פרויקט המגורים בשטח אולפני הרצליה לשעבר בעקבות תיק שימור שהוכן למתחם אשר העלה כי רוב המבנים בו ראויים לשימור, כך החליטה היום (ב') הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב.

מדובר בתוכנית המשתרעת על מתחם של כ-45 דונם בלב שכונת נוה ישראל בהרצליה, מדרום לרחוב הרב קוק, ממזרח ומצפון לרחוב בר כוכבא וממערב לשדרות בן גוריון. בעבר, בעת הגשת התוכניות החליטה הוועדה המחוזית כי אחד התנאים להפקדתה יהיה הכנת תיק תיעוד למתחם. השלמת תיק התיעוד העלתה את המסקנה כי יש להרחיב את השימור במתחם בזכות ערכו ההיסטורי, החברתי והלאומי ולא לשמר רק את בית קלאוזנר כפי שהציעה התוכנית המקורית, אשר הוצגה בפני הוועדה.

 

מתחם אולפני הרצליה מתחם אולפני הרצליה צילום: עמית שעל

 

עם היוודע מסקנות תיק התיעוד החליטה חברת אפריקה ישראל בשיתוף עם אדריכל הפרויקט גיל שנהב ועם עיריית הרצליה לשנות את תוכנית הבינוי ובמקום הריסתם ייקבעו המבנים במתחם, ובהם המבנה של אולפן ההסרטה הראשון בארץ, לשימור בשימוש לבתי קפה, גלריות וחנויות בעלות אופי מיוחד. בנוסף, בית קלאוזנר אשר יועד לשימור גם בתוכנית המקורית, ישומר ויהפוך למבנה ציבורי.

 

מדובר בביתה של מרגוט קלאוזנר, אשר הקימה יחד עם בעלה ב- 1949 את אולפני ההסרטה הרצליה. ביתה של קלאוזנר הוסב לאולפן הפקות והוא משמש כיום את חברת "קשת". פרט לכך כולל הבינוי החדש ארבעה מבני מגורים בני 15 קומות, ובצמוד לכל בניין יוקם מבנה של חמש קומות. שאר הפרטים - 350 יחידות דיור, פארק בגודל של כשמונה דונם ומבני ציבור - נשארים ללא שינוי מהתכנית המוצעת המקורית.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x