$
חדשות נדל"ן

אספן גרופ והלמן אלדובי רוכשים בניין משרדים בדיסלדורף ב-49 מיליון יורו

עיקר הנכס מושכר לחברת התקשורת דויטשה טלקום לתקופה של 10 שנים ומניב תשואה של כ- 7% על ההשקעה

דותן לוי 10:3012.01.14

חברת הנדל"ן אספן גרופובית ההשקעות הלמן אלדובי רוכשים לראשונה במשותף בניין משרדים בעיר דיסלדורף בגרמניה תמורת כ-48.8 מיליון יורו (כ-232.5 מיליון שקל). 

מדובר בבניין משרדים חדש. לנכס חוזה שכירות עם חברת התקשורת הבינלאומית דויטשה טלקום לתקופה של 10 שנים עם 3 אופציות להארכה, בנות 2 שנים כל אחת. יתרת הנכס אשר אינה מושכרת לדויטשה טלקום מושכרת לחברות אחרות ודמי השכירות השנתיים מסתכמים בכ-3.36 מיליון יורו (כ-16 מיליון שקל) ומשקפים תשואה ברוטו של כ-7% על ההשקעה.

 

בניין המשרדים בדיסלדוף בניין המשרדים בדיסלדוף צילום: ישראל הדרי

 

שטח הנכס להשכרה עומד על כ-34 אלף מ"ר (הכולל מבנה משרדים בשטח של כ- 18 אלף מ"ר ומבנה מקורה בין 3 קומות לכ-470 מקומות חניה.

 

לצורך הרכישה, קיבלו הרוכשים מכתב כוונות ממוסד בנקאי בגרמניה שליווה את בניית הנכס, לקבלת הלוואה בסך של כ-33.26 מיליון יורו (כ-158.4 מיליון שקל) לתקופה של 10 שנים, הנושאת ריבית שנתית קבועה של 3.1%. את יתרת התמורה, בהיקף של כ-15.54 מיליון יורו (74 מיליון שקל), יממנו הרוכשות ממשאביהן העצמיים.

 

גיא פרג, יו"ר אספן גרופ: "אנו מאמינים שהעסקה היא תחילתו של שיתוף פעולה בין אספן גרופ עם השוק המוסדי בהשקעות בחו"ל". אילן ארצי, מנהל השקעות ראשי בהלמן אלדובי: "מדובר בהשקעה נדל"נית איכותית, שעשויה להניב תשואה טובה, לעמיתי הגמל, ההשתלמות והפנסיה של בית ההשקעות במיוחד בתקופה בה הריביות נמוכות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x