$
חדשות נדל"ן

תושבים בגבעת עמל התבצרו עם בלון גז: "תשובה, גם לנו יש גז"

תושבי השכונה הצמודה לשיכון בבלי בת"א מתנגדים לפינוי ללא תמורה למרות החלטות של בתי משפט. במקום אמור לקום פרויקט "פארק בבלי" ע"י אלעד מגורים שבשליטת יצחק תשובה

עוזי בלומר 17:0207.01.14
בשנה האחרונה סיקרנו מספר פעמים את נושא פינויים של תושבי שכונת גבעת עמל ב', הצמודה לשיכון בבלי בצפון תל אביב.
בשכונה מוקם פרויקט היוקרה "פארק בבלי" ע"י אלעד מגורים שבשליטת יצחק תשובה, והתושבים לא הגיעו עם החברה להסכם על פיצוי תמורת פינוי בתיהם.

 

הנושא אף הגיע לוועדת הפנים של הכנסת, שהצליחה לדחות בינתיים את הפינוי, וגם דנה בו היום.

 

הדמיית הפרויקט "פארק בבלי" הדמיית הפרויקט "פארק בבלי"

 

הבוקר (ג') הודיעו התושבים שהמשטרה מתכוונת לפנות היום בכוח את משפחת הרצל וקטי ציון מביתה בשכונה. תושבים רבים התבצרו בבית המשפחה עם בלוני גז, והודיעו שימנעו את הפינוי.

 

הפגנה של תושבי שכונת גבעת עמל ב' הפגנה של תושבי שכונת גבעת עמל ב' צילום: צביקה טישלר

 

חשוב לציין, התושבים מתגוררים במקום עוד מלפני הקמת המדינה. מעמדם החוקי על הקרקע לא הוסדר במהלך השנים ולמרות התחייבויות המדינה להעניק להם פיצוי הולם נותרו כ-150 משפחות אשר לא התפנו עד היום. בתי המשפט קבעו, שלתושבים הללו לא מגיע פיצוי כלל.

  

בעוד התושבים טוענים שיצחק תשובה אינו רוצה לפצות אותם, תשובה טוען שניסה ושהוא עדיין מנסה להגיע לפשרה הולמת.

 

מאלעד ישראל מגורים נמסר בתגובה: "בניגוד לתמונה שמנסים להציג, המקרה של פינוי תושבי גבעת עמל, אשר נדון במשך כ- 13 שנה בכל הערכאות השיפוטיות בישראל אינו עניין 'חברתי', אלא מקרה של אנשים שפלשו לשטח פרטי בניגוד לחוק ואשר על פי פסיקת ביהמ"ש העליון בישראל אינם זכאים לפיצוי כלשהו.

 

שכונת גבעת עמל ב' שכונת גבעת עמל ב' צילום: מיכאל קרמר

 

"בעניין משפחת ציון נבקש להדגיש כי כל ערכאות השיפוט בישראל, מבית משפט שלום ועד לבית משפט עליון קבעו כי משפחת ציון מתנהלת "בחוסר תום לב קיצוני", "עושה חוכא ואטלולא מהוראות החוק במשך 13 שנה" וכי "אין עיגון עובדתי לטענותיהם בדבר זכויות כלשהן בשטח". לזה הצטרפה פסיקת ביהמ"ש העליון מלפני ימים אחדים שקבעה שיש לפנותם לאלתר מהשטח.

 

"חברת אלעד ישראל תמשיך לפעול בהתאם להוראות החוק, הדין ופסיקת ביהמ"ש ובשיתוף פעולה עם הרשויות וכל הגורמים הרלוונטים וכפי שהגיעה להבנה על פינוי בהסכמה של עשרות משפחות במקום היא תמשיך להגיע להבנות בעניין זה עם משפחות נוספות אשר מכבדות את הוראות החוק וצווי בית המשפט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x