שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

זהר ינון מונה ליו"ר חברת הדיור "דירה להשכיר"

ינון, מנכ"ל תאגיד הביוב והמים של ירושלים "הגיחון", מונה לתפקיד יו"ר הדירקטוריון של החברה הממשלתית החדשה; לפיד צפוי לאשר את המינוי בקרוב

עינת פז-פרנקל 06:5829.12.13

זהר ינון, מנכ"ל תאגיד הביוב והמים של ירושלים "הגיחון", מונה לתפקיד יו"ר הדירקטוריון של החברה הממשלתית החדשה לדיור "דירה להשכיר" - כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

ינון, שהתחיל את הקריירה שלו כרכז תחום המים באגף התקציבים במשרד האוצר, ובהמשך כיהן כסמנכ"ל הכספים של תעש , עבר את ועדת ברנר, הוועדה לבדיקת מינויים בחברות ממשלתיות. שר האוצר יאיר לפיד צפוי לאשר את מינויו בימים הקרובים.

 

עוד נודע ל"כלכליסט", כי במקביל החלו למנות דירקטוריון לחברה. הדירקטוריון יתכנס בימים הקרובים למנות ועדת איתור לתפקיד מנכ"ל החברה, כאשר אחד המועמדים האפשריים הוא שאול מרידור, לשעבר סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר.

 

 

יאיר לפיד. צפוי לאשר את המינוי בימים הקרובים יאיר לפיד. צפוי לאשר את המינוי בימים הקרובים צילום: אוראל כהן

 

על פי החלטת קבינט הדיור של הממשלה, שהתקבלה לפני כשלושה חודשים, תקציב החברה הממשלתית החדשה לדיור יהיה 8 מיליון שקל לשנה, והונה העצמי ההתחלתי יעמוד על 20 מיליון שקל בשנה למשך השנתיים הראשונות. לחברה תהיה סמכות לתכנן, לפתח ולשווק קרקעות לבניית דירות במתחמים שבהם 30% ומעלה מהדירות ייועדו להשכרה. המטרה היא לאתר ולשווק קרקע ל־150 אלף יחידות דיור.

 

ינון סירב להגיב. ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "זהר ינון מונה לדירקטור בחברה הממשלתית 'דירה להשכיר' לאחר שעבר את ועדת ברנר".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x