$
חדשות נדל"ן

פישמן יוצא מתאילנד: מכר את חלקו בפרויקט בבנגקוק ב-240 מיליון שקל

מבני תעשיה שבשליטת איש העסקים מוכרת 32% מהפרויקט הכולל מגדל בן 77 קומות המיועד למגורים, מלונאות, מסחר ומשרדים; החברה צפויה לרשום מהמכירה רווח של כ-125 מיליון שקל

דותן לוי 11:4217.12.13

חברת מבני תעשיה שבשליטת איש העסקים אליעזר פישמן הודיעה כי בכוונתה למכור את יתרת זכויותיה בפרויקט בתאילנד ובכך למעשה תסיים את פעילותה במדינה זו.

אליעזר פישמן. ההחלטה על מכירת הנכס היא חלק מאסטרטגית החברה לחיזוק וגידול תזרים המזומנים ושיפור ביחסי כיסוי החוב של החברה אליעזר פישמן. ההחלטה על מכירת הנכס היא חלק מאסטרטגית החברה לחיזוק וגידול תזרים המזומנים ושיפור ביחסי כיסוי החוב של החברה צילום: עמית שעל

 

החברה חתמה על מזכר הבנות למכירת חלקה בפרויקט העומד על 32% בתמורה ל- 240 מיליון שקל (כ- 69 מיליון דולר). 35 מיליון שקל (כ-10 מיליון דולר) מתוך התמורה ישולמו לחברה בספטמבר 2014, ויתרת התמורה תשולם במרץ 2015.

 

הרווח שצפויה החברה לרשום מהמכירה, לפני הוצאות מכירה ולפני השפעות מס, ברבעון הראשון של שנת 2015, מוערך בכ-125 מיליון שקל.

 

הדמיית הפרויקט בבנגקוק הדמיית הפרויקט בבנגקוק

 

בשנת 2008 רכשה מבני תעשיה 50% מהפרויקט ובאוגוסט השנה מכרה 18% מהזכויות בנכס לשותף המקומי בתמורה לכ-126 מיליון שקל.

 

פרויקט MahaNakhon ממוקם בלב המרכז העסקי והפיננסי של בנגקוק וכולל שטח בנוי של כ- 136 אלף מ"ר. במרכז הפרויקט נבנה גורד שחקים בן 77 קומות הצפוי להיות הגבוה ביותר בעיר ויכלול כ-200 דירות יוקרה ומלון בן כ- 150 חדרים.

 

בנוסף, כולל הפרויקט מרכז מסחרי, שטחי חניות ושטחים ציבוריים. רשת Marriott International תנהל את בית המלון תחת המותג "Edition" ואת מגורי היוקרה תחת המותג "Ritz-Carlton".

 

בחברה אמרו היום כי מדובר במימוש נוסף המהווה חלק מאסטרטגית החברה לחיזוק וגידול תזרים המזומנים ושיפור ביחסי כיסוי החוב של החברה. כחלק מאסטרטגיה זו הוחלט על מימוש נכסים אשר מיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x