חדשות נדל"ן

דירוג בינ"ל: ישראל במקום ה-14 בעליית מחירי הנדל"ן

עפ"י דירוג אתר הנדל"ן "גלובל פרופרטי גייד", מחירי הדירות בישראל עלו ברבעון השלישי ריאלית ב-5.6% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. במקום הראשון עומדת דובאי, שם זינקו מחירי הנכסים למגורים ב-21.4%. בארה"ב עלו מחירי הדירות בשנה החולפת ב-9.4%, בגרמניה, ב-9.6%, ובבריטניה ב-1.5%

עינת פז-פרנקל 11:5516.12.13

ישראל ניצבה במקום ה-14 בעולם שיעור עליית מחירי הדירות ברבעון השלישי של 2013, ללא שינוי מהרבעון הקודם. כך קובע הדירוג העולמי של שווקי הנדל"ן שפרסם היום (ב') אתר הנדל"ן הנחשב, "גלובל פרופרטי גייד" (Global PropertyGuide). ברבעון הראשון של השנה דורג שוק הנדל"ן למגורים בישראל במקום תשיעי. 

 

כותבי המחקר מציינים על שוק הנדל"ן הישראלי: "שוק הנדל"ן למגורים נותר חסון ברבעון השלישי, הביקוש לדיור עלה קלות ב-1.73%, וסקטור הבנייה מתרומם, כאשר התחלות הבנייה זינקו ברבעון השלישי ב-17.11% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד".

 

 

מנתוני גלובל פרופרטי גייד עולה, כי מחירי הדירות עלו בישראל בשיעור ריאלי של 5.62% ברבעון השלישי, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, ובשיעור ריאלי של 1.34% בהשוואה לרבעון השני השנה. נומינלית, זינקו מחירי הדירות ב-7.42% ברבעון השלישי, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, ועלו ב-2.4% בהשוואה לרבעון השני.

 

דובאי (ארכיון) דובאי (ארכיון)

 

עוד עולה מהסקירה כי, במקום הראשון בטבלת שוקי הנדל"ן העולמית דורג שוק הנדל"ן של דובאי, שם זינקו מחירי הנכסים למגורים בשיעור ריאלי של 21.4% ברבעון השלישי השנה, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

 

במקום השני ניצבת טייוואן, עם זינוק של 15%, ובמקום השלישי אסטוניה (נבדקה הבירה טאלין), עם עלייה של 12.3% במחירי הדירות בשנה החולפת.

 

לעומתן, דורגו בתחתית הטבלה: ספרד, עם צניחה של 9.5% במחירי הדירות; יוון, עם צניחה של 9%; ורוסיה, בה ירדו

מחירי הדירות ב-8.2% ברבעון השלישי, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

 

בארה"ב עלו מחירי הדירות בשנה החולפת ב-9.4%, בגרמניה, ב-9.6%, ובבריטניה טיפסו המחירים ב-1.5%. בסך הכל, נרשמו ברבעון השלישי של השנה "הביצועים החזקים ביותר מאז שנות הפריחה של 2006-2007", מציינים בגלובל פרופרטי גייד. בחישוב ריאלי, הכולל בחשבון את האינפלציה ב-41 המדינות שנסקרו, עלו מחירי הדירות ב-28 ארצות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x