חדשות נדל"ן

סכסוך נוסף במתחם גאולה? גינדי השקעות תבחן אפשרות לשמור על זכויותיה בקרקע

כך לפי הודעת החברה לגבי המגרש ברחוב גאולה בת"א. לא יהיה ניתן להתקדם בעסקה עתידית מבלי שתוסר הערת האזהרה בטאבו בהסכמת גינדי וקבוצת לב העיר

עינת פז-פרנקל 09:5704.12.13

עוד סכסוך סביב מתחם גאולה בתל אביב? בעקבות חשיפת "כלכליסט" השבוע על מו"מ רכישת המתחם על-ידי חברת בולווארד, מדווחת היום (ד') חברת גינדי השקעות כי היא מתכוונת לבחון את האפשרויות העומדות בפניה ובפני קבוצת לב העיר, שותפתה, לשמור על זכויותיהן בקרקע לפי הסכמות שהשיגו עמה בעלי הקרקע לפני כשנתיים.

בקיץ 2011 דיווחה חברת גינדי השקעות כי הגיעה להסכמה עקרונית לרכישת המגרש ברחוב גאולה בתל אביב בהסכם קומבינציה. בנוסח הטאבו של המגרש עדיין קיימת הערת אזהרה לטובת גינדי השקעות ולטובת שותפתה לפרויקט קבוצת לב העיר. כך עולה מנתוני לשכת רישום המקרקעין בתל אביב. המשמעות היא שלא ניתן להתקדם בעסקה עתידית מבלי שתוסר הערת האזהרה בהסכמת גינדי וקבוצת לב העיר.

 

המגרש ברחוב גאולה המגרש ברחוב גאולה צילום: אוראל כהן

 

היום (ד'), מדווחת גינדי השקעות כי, "בעקבות התחייבות בין היזמים לבין בעלי המקרקעין, נרשמה לטובת היזמים הערת אזהרה על גבי המקרקעין בדבר התחייבות הבעלים להימנע מעסקה הסותרת את העסקה שנערכה ו/או שעתידה להיערך עם היזמים ביחס למקרקעין". גינדי השקעות אף מדווחת כי היא בוחנת את "האפשרויות העומדות בפניה לצורך שמירה על זכויותיה".

 

כפי שחשף "כלכליסט", חברת בולווארד של איל המלונאות עמי פדרמן מקיימת משא ומתן לרכישת מגרש בשווי של כ־136 מיליון שקל ברחוב גאולה מידי קבוצה בראשות משפחת צויבל. במתחם עתידות לקום 91 דירות, והיקף ההכנסות הצפויות מהן נאמד בכ־350 מיליון שקל. לפי עסקת הקומבינציה הנרקמת, בעלי הקרקע יקבלו כמחצית מההכנסות ממכירת הדירות העתידית, כאשר חלק מהסכום יעבור אליהם כמקדמה עם חתימת ההסכם. השטח הבנוי של המגרש כולל כ־15 אלף מ"ר ברוטו או כ־164 מ"ר ברוטו לדירה, בממוצע.

 

המגרש ממוקם ברחוב גאולה בין הרחובות הכובשים והירקון, ומשמש כיום ברובו לחניון. הוא אחד המעטים שמוצעים כיום למכירה ברחוב המבוקש, המתאפיין בבנייה נמוכה יחסית, ובמרחק הליכה מחוף הים. למתחם היסטוריה ארוכת שנים שבה ניסו בעליו למכרו: ב־1994 חתם איש העסקים מנחם אורן על הסכם קומבינציה לרכישת המגרש, המשתרע על כ־2.5 דונם, באמצעות חברת פרויקט אורנים מבנים. לאחר סכסוך משפטי של כעשור בוטל הסכם הקומבינציה, והמגרש חזר לשוק באמצע העשור הקודם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x