$
נדל"ן עולמי

זה לא שקר: ה"בית של פינוקיו" באיטליה עומד למכירה ב-10.5 מיליון יורו

מדובר בווילה הממוקמת בסמוך לפירנצה שהיוותה את ההשראה לסופר קרלו קולודי כשכתב על ילד העץ וכוללת את הסדנה של סבא ג'פטו, גנים קסומים ובית מתפרק שהפך בדמיונו למעונה של הפיה הטובה

סוכנויות הידיעות 16:4713.11.13

10.5 מיליון יורו (14 מיליון דולר), זה הסכום שדורשים בעליה של וילה הממוקמת בסמוך לפירנצה, שהיוותה את ההשראה למחבר הספר על פינוקיו.

 

עבור מי שקרא את הסיפור ודמיין את סדנת העץ של סבא ג'פטו, מדובר בוודאי במחיר מופקע, אבל למעשה מדובר באחוזה, שנקראת וילה די קולונטה המשתרעת על פני 12 דונם של גנים, וכוללת כ-3,000 מ"ר בנוי. באחד הגנים נמצאת מדשאה הקרויה "שדות של ניסים", שבה מצא במאה ה-19 אחד מהגננים אוסף של מטבעות. סיפור זה מוזכר בספר על פינוקיו בפרק על השועל והחתולה שמצליחים לשכנע את הילד מעץ לקבור את המטבעות שלו, בטענה שהם יצמחו ויתרבו.

 

וילה די קולונטה הסמוכה לפירנצה. "יהיה נחמד אם הרוכש יהיה מעריץ של פינוקיו" וילה די קולונטה הסמוכה לפירנצה. "יהיה נחמד אם הרוכש יהיה מעריץ של פינוקיו" צילום: איי אף פי

 

המחבר קרלו קולודי התגורר בסמוך לווילה בססטו פיורנטינו, שכיום משמש כפרבר של פירנצה.

 

"זה יהיה נחמד אם הבעלים החדש יהיה מעריץ של פינוקיו", אומר ג'וזפה גרברינו, היסטוריון מקומי שעוזר לבעלי האחוזה, משפחת ג'ריני במכירה.

 

הסיפור על פינוקיו פורסם בהמשכים בעיתון לילדים בין השנים 1881-1883, ובמרכזו סיפורו של הנגר ג'פטו שיצר מריונטה מעץ בצורת ילד. אחד הפרטים המוכרים ביותר בסיפור הוא הנטייה של האף של פינוקיו להתארך בכל פעם שהוא משקר.

 

אוהבי הסיפור שמבקרים במקום נוהגים להגיע גם לבית קטן ומתפרק בתוך מתחם האחוזה, שלפי זקני המקום היה שייך לפיה שעזרה לפינוקיו בשיטוטיו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x