$
חדשות נדל"ן

חברת הדיור אושרה בישיבת הממשלה

הממשלה אישרה את הקמת החברה שאמורה לספק 150 אלף דירות בתוך עשור, חלקן לשכירות. התשובות של לפיד למבקר המדינה נותרו הרחק מעין הציבור

עינת פז-פרנקל וחן פונדק 12:5320.10.13

הממשלה אישרה היום (א') להקים חברה ממשלתית ייעודית שמטרתה להקים 150 אלף יחידות דיור חדשות בתוך עשור, חלקן לשכירות.

בשבוע שעבר הושגה הסכמה בין שר האוצר יאיר לפיד, ראש קבינט הדיור של הממשלה, לאורי אריאל, שר השיכון ויו"ר מועצת מקרקעי ישראל, ולפיה החברה תתמקד באיתור, פיתוח ושיווק מתחמים חדשים לבנייה.

 

 

"הקמת החברה הממשלתית לדיור היא עוד צעד בהתמודדות עם עליית מחירי הדיור בישראל", מסר לפיד. "החברה תייעל ותזרז את הקמת הפרויקטים להשכרה לטווח ארוך, מה שיהווה אלטרנטיבה ראויה ובטוחה לרכישת דירה ויתרום להקלה על הביקוש לרכישת דירות".

 
יאיר לפיד, שר האוצר וראש קבינט הדיור בממשלה יאיר לפיד, שר האוצר וראש קבינט הדיור בממשלה צילום: עמית שעל

 

בישיבת הקבינט לפני שבועיים נתגלעה מחלוקת באשר לתחום סמכותה של החברה הממשלתית החדשה, שמאיימת על רשות מקרקעי ישראל. לאחר שעמיר פרץ, השר להגנת הסביבה, דרש להכניס תיקון לפיו החברה לא תפעל בשטחים פתוחים אלא במתחמים קיימים (דהיינו כאלה שכבר תוכננו על-ידי המינהל), פרצה סערה, בעקבותיה גם פתחו עובדי המינהל בסכסוך עבודה ואף איימו בשביתה.

 

כעת, נסללה הדרך להקמת החברה הממשלתית לדיור, שתיקרא ככל הנראה "דירה להשכיר". תקציב החברה הממשלתית החדשה יהיה 8 מיליון שקל לשנה, והונה העצמי ההתחלתי יעמוד על 20 מיליון שקל בשנה למשך השנתיים הראשונות. לחברה יהיו 4-9 דירקטורים, לרבות נציגי האוצר והציבור.

 

לחברה תהיה אוטונומיה מוחלטת במתחמי שכירות שבהם 30% ומעלה מהדירות ייועדו להשכרה. במתחמים אלה החברה תהיה אחראית על תכנון, פיתוח ושיווק הדירות. במתחמים שבהם שיעור הדירות להשכרה הוא מתחת ל־30% החברה תעבוד בצמוד לרשות מקרקעי ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x