שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

אושרה להפקדה תוכנית לפינוי-בינוי באור עקיבא

היזם נסים אסייג מבעלי חברת NSA יקים 1,750 יח"ד במקום 352 הקיימות; בוועדה החליטו לצמצם הן את מספר יחידות הדיור והן את שטחי המסחר כדי לא לצופף את הפרויקט

דותן לוי 12:0817.10.13

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז חיפה אישרה השבוע להפקיד להתנגדויות את תוכנית הענק לפינוי-בינוי באור עקיבא. מדובר בתוכנית בשכונת שז"ר הכוללת פינוי של 352 יחידות דיור ובניה של 1,750 יחידות דיור חדשות.  

מדובר בתוכנית משנת 2009 שיצאה לדרך בשיתוף פעולה של נסים אסייג מבעלי חברת NSA התחדשות עירונית וחברת נווה. עם השנים נפרדו שתי החברות ואסייג מבעלי חברת NSA התחדשות עירונית המשיך עם הפרויקט. בשנת 2011 קיבל הפרויקט את אישור הוועדה המרחבית וכאמור, רק לאחר כשנתיים לאחר מכן אושר להפקדה להתנגדויות.

 

בוועדה המחוזית החליטו אמנם לקדם את הפרויקט אבל בחרו לצמצם את הצפיפות בו הן בהיבט של מספר היחידות, הן בגובה הבניינים ובשטחי המסחר. בעוד בתחילת הדרך לפני כ-5 שנים דובר על יחס של 1:5.6, כלומר במקום 352 יחידות הדיור הקיימות להקים כ-2,000 יחידות דיור בהמשך צומצם היקף יחידות הדיור ל-1,800 יחידות וכעת קבעה הוועדה כי יבנו בו 1,750 יח"ד כלומר יחס של 1:5.

 

תושבי הבתים שמיועדים לפינוי-בינוי תושבי הבתים שמיועדים לפינוי-בינוי צילום: נמרוד גליקמן

 

כמו כן שטחי המסחר צומצמו מ-5,000 מ"ר ל-3,500 מ"ר. בנוסף, מקום מגדלים בני עד 34 קומות הוחלט כי שורת הבניינים המערבית הפונה אל כביש החוף תבנה לגובה של עד 22 קומות ואילו בבניינים המזרחיים הבנייה תהיה לגובה של 10-9 קומות.

 

הערכה היא כי הוועדה הביאה בחשבון את מצב הישוב אשר השתנה בשנים האחרונות לחיוב ואת עליית מחירי הדירות אשר שינתה את הערכות הכלכליות אשר היו נכונות לימים שבהם הוא יצא אל דרכו. כיום, מלבד הפרויקט המדובר, כבר כיום ישנה בניה מואצת של בחלקו הצפוני של היישוב וחברות מובילות כמו אשדר ולוינשטיין מקימות בו מאות יחידות דיור. בתוך כך, למרות עליית המחירים אלה נותרו עדיין נמוכים במונחי האזור, לאחרונה נמכרה דירת 5 חדרים בתמורה לכ-1.1 מיליון שקל.

 

אסייג אמר ל"כלכליסט", כי למרות צמצום היקפי הפרויקט אין לו כוונה לסגת ממנו. "אני אעשה את הפרויקט גם במתכונת הנוכחית כי אני מאמין במקום. זה מיקום מצוין מול הים והגולף, סמוך למחלף החדש של כביש החוף".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x