שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

מנכ"לית נכסים ובנין: "נבדקת אפשרות לבנות דירות בב"ש עם העתקת בסיסי צה"ל לדרום"

גב ים, חברה בת של נכסים ובנין החלה בבניית מבנה נוסף בפארק התעשייה בבאר שבע שיושלם בסוף 2014. ד"ר ארנה ברי: "התקווה הגדולה היא שהתעשיות עתירות הידע יחד עם צה"ל ייצרו בנגב תשתיות בנות קיימא"

עינת פז-פרנקל 11:3920.08.13
לאחר שאכלסה את הבניין הראשון שבנתה בפארק תעשיות עתירות ידע בבאר שבע, הכריזה היום חברת גב ים על תחילת הבנייה של המבנה השני בפארק, שמשתרע על 93 דונם ברחוב האנרגיה בבאר שבע, מזרחית לקמפוס אוניברסיטת בן גוריון בנגב.

 

גב ים, חברה בת של נכסים ובנין מקבוצת אי.די.בי, מקימה את פארק ההייטק בשותפות עם האוניברסיטה, עיריית באר שבע וחברת KUD, כאשר לגב ים בשלב זה אחזקות של 56% בפרויקט, שמוקם בהשקעה כוללת של מיליארד שקל. הפארק יכלול 23 מבנים עם כ-200 אלף מ"ר של משרדים "חכמים" להייטק, שנבנים לפי תו התקן הירוק האמריקני LEED, כך אמר היום אבי יעקובוביץ’, מנכ"ל גב ים, במסיבת עיתונאים.

 

הדמיית המבנה שבונה גב ים הדמיית המבנה שבונה גב ים

 

בניית המבנה השני בפארק תושלם בסוף 2014, כאשר מבנים נוספים ייבנו בשנים הקרובות, וצפויים בסך הכל לשכן חברות שיעסיקו 10,000 עובדים. בבניין הראשון שהוקם שוכרות שטחים כמה חברות, לרבות NESS ו-EMC. מחיר השכירות הממוצע בפארק עומד על 45 שקל למ"ר לחודש, אמרה סגי איתן, מנכ"לית נכסים ובנין.

 

"אנחנו שמחים להיות חלק מהחזון של הפרחת הנגב", אמרו איתן ורפי ביסקר, יו"ר חברת נכסים ובנין שמקימה בעיר גם את מרכז הבילוי ישפרו פלאנט. "אנחנו מאד מאמינים בבאר שבע ורוצים להשאיר את הסטודנטים בעיר". בתגובה לשאלת "כלכליסט", אמרה איתן כי זרוע הנדל"ן למגורים של נכסים ובניין, נוה, "בהחלט בודקת אפשרות לבנות דירות בבאר שבע. עם העתקת בסיסי צה"ל לדרום ואכלוס פארק התעשייה בבאר שבע יהיה ביקוש למגורים".

 

ד"ר ארנה ברי, סגנית נשיא EMC, אמרה כי "התקווה הגדולה היא שהתעשיות עתירות הידע יחד עם צה"ל ייצרו בנגב תשתיות בנות קיימא". עם זאת, ברי הדגישה כי "הצבא מעביר את יחידותיו הטכנולוגיות בעשור הקרוב, זה לא מחר. עד שלא תהיה מאסה קריטית של תעסוקה באזור, אנחנו צריכים להמשיך במאמץ המשותף להביא לעיר ולהשאיר בה אוכלוסיה חזקה, תשתיות, ולהביא לגידול בהיקף התעסוקה, במקביל ליצירת מסד נדל"ן חכם לתעשיות עתירות ידע. זה סופר חשוב, אסור לנו לשקוט על השמרים. יש מאמץ שצריך להמשיך ולגדול ולהיות תחרותי, וזו עדות לכך שכדאי וניתן לפעול בנגב. זהו מפעל חלוצי לתפארת".

 

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ, ונשיאת אוניברסיטת בן גוריון, פרופ' רבקה כרמי, נכחו אף הם בתדריכים לעיתונאים שמתקיימים במהלך היום בתל אביב ובבאר שבע. לדברי כרמי, "פתיחת הפארק מהווה נקודת מפנה בפיתוח הנגב. הוא ממנף את הידע והפוטנציאל המחקרי של החוקרים והסטודנטים שלנו, ויוצר מערכת אקדמית-תעשייתית המובילה לחדשנות ולמצוינות".

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x