$
חדשות נדל"ן

המחוזי דחה עתירה של תושבי בת ים נגד בניית בתי מלון על קו החוף

תושבי בת ים שגרים בסמוך לחוף התנגדו לבניית בתי המלון ביץ' בר וטופבאן המתוכננים, לטענתם, במרחק של פחות מ-100 מטר מקו המים. בית המשפט המחוזי דחה את טענותיהם בנימוק כי מדובר במלחמת גרסאות על אופן המדידה

דותן לוי 08:5614.08.13
בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה לאחרונה עתירה של תושבי בת ים שהתנגדו לבניית שני בתי מלון המתוכננים על חוף הים בעיר. התושבים, שגרים בסמוך לחוף, דרשו לבטל את היתרי הבנייה שניתנו להקמת בתי המלון ביץ' בר וטופבאן.

 

במהלך הדיון נידונה החריגה, לכאורה, של שני בתי המלון אל מעבר לקו ה־100 מטר, המאושר לבנייה, מהחוף, זאת בניגוד לתמ"א 13 – תוכנית המתאר הארצית לסביבה החופית. בעתירה, שאליה הצטרף גם ארגון אדם טבע ודין, ציינו השכנים כי הוועדה המחוזית קבעה מפורשות כי אין להקים מבנים במרחק של פחות מ־100 מטר מקו המים העליון, אך לפי בדיקה שביצעו, מלון ביץ' ממוקם במרחק של 70–80 מטר מהחוף ומלון טופבאן ממוקם במרחק של 91 מטר מהחוף.

 

קו החוף של בת ים. קרב מדידות קו החוף של בת ים. קרב מדידות הדמיה: EVOLVE MEDIA

 

אלא שבית המשפט המחוזי דחה את טענות העותרים בנימוק כי מדובר במלחמת גרסאות על אופן המדידה וציין כי העתירה הוגשה בשיהוי כבד (בין שנה וחצי לשנתיים), כך שבכל מקרה בשל העיכוב הרב שבהגשת העתירה אין מקום לדון בכך כעת. בית המשפט גם פסק כי כי פרשנות המשיבים לתוכניות החלות על המקרקעין היתה סבירה, וכי בשל כך לא מצא מקום להתערב בהחלטותיהם של מוסדות התכנון, שהיו במוקד העתירה.

 

את יזמי מלון בת ים ביץ' בר ייצגו עורכי הדין אבי פורטן וירון לנדאו ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x