$
חדשות נדל"ן

אגודת הסופרים מכרה את "בית הסופר" בת"א ב-30 מיליון שקל

הרוכשת – קבוצת העיר החדשה מתכוונת להקים במתחם פרויקט יוקרה של כ-30 יח"ד תוך שימור חזית הבניין ההיסטורי

דותן לוי 13:2013.08.13

חברת "העיר החדשה" של דרור הלוי רכשה מאגודת הסופרים, את מתחם "בית הסופר" בין הרחובות קפלן ואיתמר בן אבי בתל אביב תמורת 30 מיליון שקל. הרכישה התבצעה על ידי קבוצת העיר החדשה בדומה לפרויקט יזמי, ולא במתווה של קבוצת רכישה.

 

בכוונת החברה להקים במתחם המשתרע על 1.5 דונם פרויקט יוקרה שישלב בין מגורים ותרבות ויכלול, בין השאר, בניין לשימור שישמש את אגודת הסופרים ויכלול תערוכות ומוזיאון לתולדות הספרות העברית.

 

למתחם יש תב"ע מאושרת לכ-18 דירות ובכוונת החברה לפעול לשנות אותה לכ-30 דירות בבניין בגובה 9 קומות. בהתאם לכך, הבניין בחזית קפלן ישוקם וישומר והחלקים האחוריים המשמשים כיום בעיקר לסדנת מחול יהרסו. לפי הערכות העיר החדשה ניתן יהיה להתחיל בשיווק הדירות במתחם בתוך כשנה.

 

"בית הסופר" ברחוב קפלן בת"א "בית הסופר" ברחוב קפלן בת"א צילום: אוראל כהן

 

"בית הסופר" על שם שאול טשרניחובסקי נחנך בשנת 1957 ומשמש כמקום משכנה של אגודת הסופרים המונה כיום כ-700 סופרים ומחזאים. אגודת הסופרים, שלה חובות בהיקף מיליוני שקלים לעיריית תל אביב ולמינהל מקרקעי ישראל על אי־תשלום דמי חכירה, מבקשת שנים לממש את הקרקע ובעבר אף פורסם ב"כלכליסט" כי האגודה דחתה יוזמה לפרויקט משותף עם אגודת העיתונאים השוכנת במבנה הסמוך.

 

נגד האגודה אף מתנהלת תביעה בבית משפט של עו"ד שייצג אותה בעבר וטוען כי לא שילמו את שכר הטרחה המגיע לו וזאת למרות שהצליח בעבר לגבש רוכשים עבור הקרקע במחיר זהה.

 

דרור הלוי, יו"ר העיר החדשה: "רכישת מתחם 'בית הסופר' היא נדבך נוסף באסטרטגיית החברה להתרכז בפרויקטים יחודיים בת"א. אנו מתמקדים ביצירת ערך לרוכשים והצלחנו בכך עד היום".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x