$
חדשות נדל"ן

העליון מחק את ערעורם של 190 סוחרים באשדוד נגד הקמת מרכז ביג

הסוחרים טענו כי הקמת מרכז הקניות מהווה עבורם "מכת מוות". בית המשפט לא קיבל את הטענה וההחלטה סוללת כעת את הדרך להקמתו של מרכז קניות בעיר בשטח 24 אלף מ"ר

עינת פז-פרנקל 10:2129.07.13

בית המשפט העליון מחק בשבוע שעבר את ערעורם של 190 סוחרים באשדוד, בהחלטה שסוללת את הדרך להקמתו של מרכז הקניות ביג, שאליו יצטרף גם מתחם הקולנוע סינמה סיטי. הסיבה למחיקת הערעור היא שהוא נגע להיתרי בנייה מ־2008, כאשר החברה כבר פועלת בשטח הסמוך לתחנת הרכבת בכניסה הדרומית לאשדוד, מכורח היתר בנייה חדש שניתן לה ב־2011. עם זאת, עתירה נגד ההיתר החדש תלויה ועומדת בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

 

190 הסוחרים באשדוד שעתרו נגד ביג טוענים כי החברה "פעלה לשינוי היקף היתרי הבנייה כמה פעמים באופן יצירתי", וכי הקמת המרכז "מהווה עבורם מכת מוות", שכן מדובר ב"אנשי עסקים קטנים וקשי יום הנאבקים על כל גרוש ועל כל לקוח כדי לשרוד", כך אמר ל"כלכליסט" גיל יודפת ממטה המאבק, שמנהלת עמותת "ישראל אקולוגית".

 

 

חשיפת פאשן ביג באשדוד חשיפת פאשן ביג באשדוד צילום: אוראל כהן

 

הקבוצה עתרה נגד היתר הבנייה הראשון שניתן למרכז הקניות ביג מ־2008 לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, וזה דחה אותה. על פסק הדין במחוזי ערערה הקבוצה לעליון. על ההיתר השני מ־2011 גם כן הוגשה עתירה, ובימים הקרובים צפויה להתקבל בה החלטה.

 

איתן בר זאב, מנכ"ל חברת ביג, אמר אתמול ל"כלכליסט" כי בימים אלה בונה החברה במקום מתחם לייף סטייל שיכלול קניון בשטח של 24 אלף מ"ר (ללא סינמה סיטי). מקורות בשוק הנדל"ן המסחרי מעריכים כי סינמה סיטי תיכנס בסופו של דבר לקומה האמצעית בקניון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x