$
חדשות נדל"ן

אושרה התוכנית להריסת מתחם הדולפינריום בת"א

בתמורה להעברת השטח לעירייה היזמים יקבלו קרקע חלופית על רחוב הרברט סמואל שבה יוקם מלון של 28 קומות מתוכו 250 דירות למגורים והיתר - כ-450 חדרי מלון; הריסת הדולפינריום תאפשר לעיריה לפתח את הטיילת באזור

דותן לוי 10:3425.06.13

סופו של מבנה הדולפינריום במתכנותו הנוכחית קרוב לסיום, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב אישרה להפקדה את תוכנית "מתחם הדולפינריום" המאפשרת את הריסת המתחם והפיכתו לשטח ציבורי פתוח תוך השלמת הטיילת המקשרת בין מרכז ת"א ליפו, דרך גן צ'ארלס קלור.

 

בתמורה צפוי היזם המחזיק בקרקע – איש העסקים היהודי גרמני יוסף בוכמן לקבל קרקע בשטח 12 דונם ממזרח לרחוב הרברט סמואל אשר תאפשר לו בנייה למגורים מסחר ומלונאות.

 

מתחם הדולפינריום מתחם הדולפינריום צילום: מיכאל קרמר

 

במסגרת התוכנית אשר הוגשה על ידי הוועדה המקומית של תל אביב יוכל היזם לבנות קרוב ל-50 אלף מ"ר מרביתם במגדל בן 28 קומות כאשר מחצית משטחי הבנייה מיועדים לבניית עד 250 דירות למגורים והמחצית השנייה תשמש לבניית כ-450 חדרי מלון. מעבר למלון יתאפשר ליזם להקים בנייני מלון נוספים בבנייה של 7 קומות אשר תכלול גם קומת מסחר וכן בנייני מגורים בני 9 קומות אשר גם בהם תהיה קומת מסחר. כמו כן נקבע במסגרת התוכנית כי 20% מיחידות הדיור יהיו דירות קטנות בשטח כולל של עד 75 מ"ר.

 

מתחם הדולפינריום החל לפעול בשנות השמונים של המאה הקודמת אך נסגר מספר שנים לאחר תחילת פעילותו כדולפינריום. מאז עבר מספר גלגולים בהם שימש בין היתר כגן אירועים עד לפיגוע ההתאבדות ביוני 2001 שבו נהרגו 21 בני נוער. מאז הפיגוע ועד היום המתחם עומד נטוש.

 

במקביל אישרה הוועדה המחוזית להפקדה את התוכנית למתחם וסרמן פוריה הממוקמת על שטח של 6.5 דונם בין הרחובות: פוריה, וסרמן, הרבי מבכרך, ובסמוך לשכונת מכבי, המושבה האמריקאית, מתחם הוילאג' ומתחם נוגה. מדובר בתוכנית של חברת סוטרה שבבעלות היזם משה ישעיהו אשר הינה חלק מתוכנית 'מבואות יפו' אשר נועדה להשלים רצף של בנייני מגורים באזור זה על ידי שינוי שימושים כמו תעשייה ומלאכה לטובת מגורים, מלונאות, מסחר ושטחי ציבור. במסגרת התוכנית יוקמו 3 בנייני מגורים בני 5 עד 8 קומות.אשר יכללו 100 יחידות דיור קטנות בשטח ממוצע של כ-65 מ"ר לדירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x