חדשות נדל"ן

תל מונד: זוג תובע את המועצה על מכירת מגרש שלא היה בבעלותה המלאה

בני הזוג הגישו תביעה של 3.1 מיליון שקל נגד המועצה המקומית ונגד עורך דינה ובה נטען כי זו הציגה להם מצג שווא לפיו המגרש מצוי בבעלותה המלאה. כאשר ניגשו לבנק וביקשו לקבל משכנתא, הבנק סירב מסיבה זו. 6.5 שנים חלפו והמועצה המקומית טרם הסדירה את הנושא

יצחק דנון 08:2725.06.13

המועצה המקומית תל מונד מכרה מגרש שאינו מצוי בבעלותה המלאה, כך טוענים בני זוג שזכו במכרז ציבורי שפרסמה המועצה למכירת מגרש של 436 מ"ר המצוי בשטחה.

 

בני הזוג הגישו לבית המשפט המחוזי בלוד תביעה של 3.1 מיליון שקל נגד המועצה המקומית ונגד עו"ד המועצה, בנימין חן, שהיה שותף, לטענתם, להתנהלותה במסגרת הליכי המכרז.

 

 

תל מונד. המועצה הציגה מצג שווא שלפיו המגרש מצוי כביכול בבעלותה המלאה תל מונד. המועצה הציגה מצג שווא שלפיו המגרש מצוי כביכול בבעלותה המלאה צילום: נמרוד גליקמן

 

השניים טוענים כי בעת הגשת המכרז, המועצה הציגה מצג שווא שלפיו המגרש מצוי כביכול בבעלותה המלאה, וכי לא קיימת שום מגבלה למסור להם את החזקה במגרש לאחר התשלום המלא. ואולם בדיעבד התברר לזוג כי בפועל השטח שייך במשותף לחברת הדרים תל מונד.

 

לדברי התובעים, הם ניגשו למכרז רק על סמך מצג השווא שהובטח להם. בתביעה נאמר כי ממסמכי המכרז ומההסכם עולה בבירור כי המועצה המקומית תל מונד ידעה היטב כי הצהרותיה במכרז אינן נכונות, ואף על פי כן היא פעלה למכירת המגרש. עוד אמרו השניים כי גילו על התרמית רק כאשר ביקשו מהבנק לקבל משכנתא כדי להשלים את הקנייה, והבנק סירב בטענה שהמגרש אינו מצוי בבעלותה המלאה של המועצה.

 

לדברי התובעים, כשפנו למועצה הובטח להם כי הבעלות על השטח תוסדר במהרה, אולם 6.5 שנים לאחר זכייתם במכרז, המועצה טרם הסדירה את רישום הזכויות על שמם. עו"ד בנימין חן מסר בתגובה כי מדובר בתביעה הזויה. לדבריו, מדובר בניסיון להתעשר שלא במשפט והתובעים הגישו בעבר עתירה מינהלית שנדחתה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x