$
חדשות נדל"ן

בתו של תשובה השיקה את פרויקט המגורים "פארק בבלי" בת"א

הקבוצה הפרטית של גל נאור תקים בדרום שכונת בבלי ארבעה מגדלי מגורים בני 44 קומות ו-172 דירות כל אחד. מסביב לפארק הירוק צפויים לקום עוד שני מגדלים שיזמה ענבל אור

עינת פז-פרנקל 16:0224.06.13

על רקע שלטי מחאה הקוראים"תשובה: לא נעזוב את ביתנו גם אם יישפך דמינו", השיקה היום (ב') היזמית והאדריכלית גל נאור, בתו של איש העסקים יצחק תשובה, את פרויקט מגורי היוקרה "פארק בבלי" שיוקם בדרום שכונת בבלי בתל אביב, אחרי שכמה משפחות התפנו – וכמה עשרות יצטרכו להתפנות - משטחי גבעת עמל ב' בתל אביב.

 

 

בעוד ההליכים המשפטיים מתנהלים – חלק מהמשפחות שיושבות במקום זה עשורים, אינן מוכנות להתפנות תמורת פיצוי שפסק בית המשפט עבורן – ב"פארק בבלי", בו ניטעו עצים ושיחי תבלינים, כבר משווקות דירות 5 חדרים ב-6 מיליון שקל.

 

על הקרקע, שרובה בבעלות אלעד ישראל מגורים, מתכננת הקבוצה הפרטית של נאור "פלאזה-תשובה", להקים ארבעה מגדלי מגורים בני 44 קומות ו-172 דירות כל אחד. מסביב לפארק הירוק צפויים לקום עוד שני מגדלים שיזמה ענבל אור, במידה ותממש את האופציה, ועוד שני מגדלים על חלקה של עיריית תל אביב.

 

הדמיית פרויקט "פארק בבלי"

 • פארק בבלי הדמיה הדמיות
  פארק בבלי הדמיה הדמיות
 • פארק בבלי הדמיה הדמיות
  פארק בבלי הדמיה הדמיות
 • פארק בבלי הדמיה הדמיות
  פארק בבלי הדמיה הדמיות
 • פארק בבלי הדמיה הדמיות
  פארק בבלי הדמיה הדמיות
 • פארק בבלי הדמיה הדמיות
  פארק בבלי הדמיה הדמיות

 

"נבנה, נאכלס, ורק אז נבנה את המגדל הבא. הרעיון הוא לא להציף את השוק בבת האחת", אומרת נאור, שמודעת היטב לעובדה שעשרות דירות חדשות עדיין הולכות ונבנות מעבר לכביש, בפארק צמרת.

 

נאור, שעיצבה מחדש את מלון הפלאזה בניו יורק כשהיה בבעלות אביה, חזרה לישראל לפני כארבע שנים. לדבריה, בחו"ל יש יותר הירתמות של מוסדות התכנון לטובת מיזמים. "גם בניו יורק, גם בלונדון, גם בברלין וגם בווינה יש ועדות – אך תמיד יש הירתמות שמוקירה את המאמץ היזמי", אמרה ל"כלכליסט". "גם בפלאזה, על אף ההפגנות והרעש התקשורתי, האינטרס הציבורי היה להניע את הפרויקט. פה יש קצב אחר – יש המון תלאות בדרך".

 

ומה חושבת נאור על המחאה נגד אביה (גם בשכונת גבעת עמל ב', גם נגד ייצוא הגז)? "באופן כללי, מצב הרוח הלאומי קצת זועף, אבל אפשר לעשות דברים אחרת. יש זעם כללי, אבל אפשר להשקיט אותו - לא הכל רע".

 

מוועד שכונת גבעת עמל ב' נמסר בתגובה: "תושבי גבעת עמל מתגוררים בקרקע 65 שנה, ועל רוכשי הדירות הפוטנציאליים לדעת שהבנייה במקום מותנית בפינוי מסודר של התושבים. על השטח קיימת הערת אזהרה המונעת כל עבודה בו עד ההגעה להסדר. הסכם עם היזמים של פארק בבלי שיסדיר תנאי פיצוי-פינוי הוגנים ניתן לביצוע, כפי שעשתה היזמית ענבל אור באותו המתחם - היא החתימה תושבים על הסדר פיצוי-פינוי ללא התנגדות".

בטל שלח
  לכל התגובות
  x