$
חדשות נדל"ן

סופית: כחלון לא ישמש יו"ר רשות מקרקעי ישראל

רה"מ הודיע לשר התקשורת לשעבר כי ההסכם הקואליציוני מונע את העברת רשות מקרקעי ישראל לאחריותו של ראש הממשלה ולכן לא ניתן למנותו ליו"ר הרשות

תומר אביטל 12:4204.06.13
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בצהריים עם משה כחלון. בפגישה סוכם כי לאור העובדה שההסכם הקואליציוני מונע את העברת רשות מקרקעי ישראל לאחריותו של ראש הממשלה, לא ניתן להוציא לפועל את מינויו.

 

 

נתניהו: ״תוצאות הבחירות לא מאפשרות לממש את כל התוכניות שהיו לנו. גם היום אני מאמין שרק הכפפה של רשות מקרקעי ישראל למשרד ראש הממשלה, יחד עם מינויו של משה כחלון לתפקיד, היה יכול להפחית משמעותית את מחירי הדירות לטובת כלל אזרחי ישראל״.

 

משה כחלון ובנימין נתניהו במסיבת העיתונאים בינואר משה כחלון ובנימין נתניהו במסיבת העיתונאים בינואר צילום: אוהד צויגנברג, Ynet

 

בחודש ינואר השנה, כמה ימים לפני הבחירות לכנסת, סיכם נתניהו עם כחלון, שלא התמודד בבחירות לכנסת, על מינויו לתפקיד יו"ר רשות מקרקעי ישראל. מלשכת ראש הממשלה נמסר אז כי המינוי המפתיע במערכה האחרונה של קמפיין הבחירות נעשה "במטרה להפחית משמעותית את מחירי הדיור לכלל אזרחי ישראל בדגש על זוגות צעירים וחיילים משוחררים".

 

ההכרזה על מינוי השר הפופולארי ערב הבחירות צפויה היתה לדעת אנשי הליכוד ביתנו לתת רוח גבית משמעותית למפלגה בבחירות. בסופו של דבר זכתה הליכוד-ביתנו ב-31 מנדטים.

 

המועצה היא הקובעת את המדיניות הקרקעית, שלפיה ינוהלו מקרקעי ישראל, ומפקחת על פעולתו של מינהל מקרקעי ישראל ומאשרת את תקציבו.  

 

נתניהו סיפר כי קיים בחודשים האחרונים שיחות רבות עם כחלון בו הציע לו להיות חלק מהממשלה הבאה אם יבחר אך כיבד את החלטתו לקחת פסק זמן. "אני מברך את כחלון שלקח על עצמו את המשימה החשובה הזו ואני מבטיח לתת לו את כל הגיבוי כפי שעשיתי ברפורמות בתקשורת", הדגיש נתניהו. "אני מתחייב שנוריד את שנוריד את מחיר הדיור ולכן אני מברך את השר כחלון על החלטתו לקבל את תפקיד יו"ר מועצת מנהל מקרקעי ישראל שיועבר לאחריות משרד ראש הממשלה לאחר הבחירות. משה כחלון הוא האיש הנכון בזמן הנכון להובלת הוזלת מחירי הדיור".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x