$
חדשות נדל"ן

פרסום ראשון

לאחר ההפסד בשוק הסיטונאי: ניצחון לקבוצת חג'ג' ב"חוות גורדון" בצפון תל אביב

בית משפט השלום בהרצליה דחה את דרישתה של קבוצת מגשימים להתמודד במכרז על הקרקע המבוקשת בסמוך לסמינר הקיבוצים

עינת פז-פרנקל 14:1214.05.13
הסוף לסאגת "חוות גורדון": בית משפט השלום בהרצליה דחה את דרישתה של קבוצת מגשימים להתמודד במכרז על הקרקע המבוקשת בסמוך לסמינר הקיבוצים, החלטה שסוללת את הדרך להקמת מגדל בן 83 יחידות דיור על ידי קבוצת חג'ג' (באמצעות החברה רג'נסי).

 

 

 

ההחלטה מגיעה שעות ספורות לאחר שחג'ג' הפסידה במכרז השלב השני על מתחם השוק הסיטונאי בתל אביב, כפי שנחשף הבוקר ב"כלכליסט".

 

בחודש שעבר, דרשו מינהל מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב - שהן בעלות כ-40% מהמתחם - לבטל את זכיית קבוצת חג'ג' בטענה שהתקשרה עם בעלי המגרש במטרה לרכוש אותו במחיר המינימום – 1.25 מיליון שקל לקרקע ליחידת דיור. המדינה והעירייה, שמן הסתם רצו למקסם את הרווחים מהקרקע, טענו שראוי לקיים התמחרות נוספות, עם קבוצת מגשימים. אך מכיוון שקבוצת חג'ג' חברה לבעלי הקרקע ההיסטוריים במתחם, הדבר סייע לזכייתה במכרז אושררה אמש.

 

 

צחי חג'ג'. סוף לסאגת "חוות גורדון" צחי חג'ג'. סוף לסאגת "חוות גורדון" צילום: נמרוד גליקמן

 

 

עו"ד אמיר שפיצר, שותף במשרד עורכי הדין שפיצר-שמחיוף, המייצג בעלי זכויות פרטיים ב"חוות גורדון", מסר בתגובה לפניית "כלכליסט", כי "החלטת בית המשפט הנכבד מהווה בשורה ממשית לבעלי הזכויות המיוצגים על ידי משרדנו, שיוכלו כעת, לאחר ציפייה של שנים, ובסיומו של הליך משפטי ארוך וסבוך, לממש את זכויותיהם בקרקע, ללא דיחוי נוסף".

 

חברת רג'נסי שבבעלות האחים צחי ועידו חג'ג' מתכננת להקים במתחם, הנמצא סמוך לשכונת "כוכב הצפון" היוקרתית בתל אביב, מגדל מגורים בן 83 יחידות דיור על קרקע בשטח 3 דונם. המגדל יתנשא לגובה של 25 קומות. דירות 5 חדרים בשכונה נמכרות במעל 3 מיליון שקל - פי 2.5 מהמחיר ליחידת קרקע ששילמה הקבוצה בראשות רג'נסי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x