שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

הגזירות בתחום הדיור: עשרות אלפי משפרי דיור ייפגעו מדי שנה

זאת בעקבות ההצעה לבטל את הפטור לרכישה עד סכום של 1.47 מיליון שקל, למעט על הרוכשים דירה לראשונה

עינת פז-פרנקל 20:2207.05.13
הצעת התקציב שהעביר היום (ג') משרד האוצר למשרדי הממשלה, כוללת גזירות קשות בתחום מיסוי המקרקעין: במסגרת התכנית הכלכלית, מוצע לגבות מס רכישה בגובה 3.5% מרוכשי הדירות, למעט על הרוכשים דירה לראשונה, כשהמס הוא מהשקל הראשון, דהיינו, הפטור שניתן עד עכשיו, עד לסכום של 1.47 מיליון שקל, אינו תקף עוד. המשמעות: עשרות אלפי משפרי דיור בשנה ייפגעו מהגזירה.

 

דירות. סוף לפטור ממס שבח דירות. סוף לפטור ממס שבח צילום: דוד הכהן

 

 

המדובר במס חדש שמוטל לראשונה על מי שבעבר היתה בבעלותו דירה. המס צפוי להכניס לקופת המדינה למעלה ממיליארד שקל בשנת 2014.

 

נוסף לכך, מוצע לבטל את הפטור ממס שבח למי שמוכר דירה נוספת (דירה להשקעה) אחת לארבע שנים, כלומר מס בגובה 25% יוטל על כל מכירת דירת מגורים שאינה דירה יחידה. המהלך צפוי להכניס לקופת המדינה 60 מיליון שקל בשנת 2014.

 

 

 

במשרד האוצר מסבירים כי הפטור שהיה נהוג היה למעשה "פטור מלא על מכירת דירות מידי משקיעים", לשון הצעת התקציב. "היקף רכישת הדירות על-ידי משקיעים הגיע ל-31% מסך העסקאות בשוק בשנים 2011-2010, והוא מפעיל לחץ על המחירים כלפי מעלה".

 

כמו כן, יבוטל באופן גורף הפטור ממס שבח לתושבי חוץ, ויבוטל הפטור ממס שבח על דירות יוקרה, על כל סכום מעל 5 מיליון שקל, גם אם מדובר בדירת מגורים יחידה. נוסף לכך, יוטל מס רכישה מיוחד על דירות יוקרה - מס בשיעור 8% יושת על רוכשי דירה בסכום העולה על 5 מיליון שקל.

 

 

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x