$
נדל"ן

רשות המסים: מדרגות מס חדשות לדירות יוקרה

מנהל רשות המסים, משה אשר, הודיע בדיון בוועדת הכספים על שורת צעדים בתחום מיסוי הנדל"ן

תומר אביטל 10:0501.05.13

תקרה לפטור ממס שבח לדירת מגורים יחידה כדי למנוע הטבה בעת מכירת דירת יוקרה ומדרגה נוספת במס רכישה לדירות יוקרה - אלו חלק מצעדי המיסוי העתידיים שהוצגו הבוקר בוועדת הכספים. מנהל רשות המסים משה אשר סקר בנוסף שני צעדים מעוררי עניין שבכוונתו לגבש: ביטול הפטור ממס שבח על מכירה של דירת מגורים יחידה למשקיעי חוץ, לצד הוספת מדרגת מס רכישה לאותם משקיעים.

 

משה אשר
משה אשר צילום: אלכס קולמויסקי

  

חשיפת הצעדים נעשתה במסגרת דיון בוועדת הכספים שאישרה הבוקר (ד') הארכת הוראת שעה במיסוי מקרקעין, שתקל על זוגות צעירים בפרט ורוכשי דירה יחידה בכלל. לפי ההצעה זוג שירכוש דירה עד שווי של 1.47 מיליון שקל יהיה פטור לחלוטין ממס רכישה עד סוף 2014.

 

 

מעבר לכך אנשי האוצר ורשות המסים הודיעו לוועדה כי במקביל לחוק ההסדרים תוגש לוועדה תוכנית מקיפה לפתרון מצוקת הדיור שתכלול טיפול בדירות יוקרה, ברוכשי דירות להשקעה, בתושבי חו"ל המחזיקים בדירות בישראל ועוד.

 

אשר הסביר את מטרת הוראת השעה והכריז "לנגד עינינו אנחנו רואים את הצורך לסייע לזוגות צעירים ברכישת דירה יחידה". אשר עדכן שסך הכל ההערכה היא שבעקבות המהלך, יגדלו הכנסות השנה ב- 300 מיליון שקל לשנה.

 

סגן ראש אגף התקציבים באוצר בתחום הדיור ראובן קוגן אגף תקציבים הוסיף כי "מתגבשת תוכנית מקיפה להתמודדות עם משבר הדיור; מחד, להקל על רוכשי דירה יחידה והקשחת התנאים על המשקיעים. התוכנית של הדיור, תהיה כפי הנראה, נפרדת מהתוכנית הפיסקאלית הגדולה שבחוק ההסדרים, אם כי מרכיבים מיסויים מסוימים, יתכן ויכללו בחוק ההסדרים. אחת הדרכים להתמודד עם מצוקת הדיור היא דרך המיסוי. אנחנו ממשיכים במדיניות המיסים הנוכחית של מס רכישה מוגדל על דירה שאינה דירה יחידה נובע מהרצון לחסום את המשקיעים".

 

x