$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

ישרוטל טאואר נרכש לפי 1.7 מיליון שקל לחדר

חברת ישרוטל שמנהלת את המלון התל אביבי מנעה את מכירתו לאחים נקש, בעלי רשת אוריכידאה. ישרוטל תרכוש את המלון מאשדר וקנדל תמורת 146 מיליון שקל

חברת ישרוטל, המנהלת את מלון העסקים ישרוטל טאואר ברחוב הירקון בתל אביב, החליטה לרכוש את המלון מידי בעליו, אשדר וקנדל, שכל אחת מהן החזיקה ב־50% ממניות המלון.

 

ישרוטל החליטה על הרכישה רגע לפני שהמלון נמכר לאחים נקש, בעלי רשת המלונות אורכידאה, שהגיעו לשלב החתימה מול המוכרות. החברה החליטה להפעיל את זכות הסירוב הקיימת בחוזה השכירות שלה והתנגדה למכירת המלון לנקש והיא תשלם סכום זהה לסכום שהציעו האחים, 146 מיליון שקל.

 

מלון עסקים ותיק

 

ישרוטל טאואר הוא מלון עסקים ותיק ובו 90 יחידות מלונאיות, המתפרסות על פני כ־7,000 מ"ר. המגדל כולל גם כ־60 יחידות דיור, שנמכרו לרוכשים פרטיים בשלבי הבנייה. החברה חתמה על חוזה השכירות מול בעלות המלון ב־1997 ומאז האריכה אותו פעמיים. חוזה השכירות הנוכחי נמשך עד 2015. גורם המקורב לאחד הצדדים העריך כי אם העסקה מול האחים נקש היתה מבשילה, קרוב לוודאי שישרוטל היתה נאלצת לעזוב את המלון ורוב היחידות המלונאיות היו הופכות ליחידות נופש ונמכרות.

 

מלון ישרוטל טאואר בתל אביב מלון ישרוטל טאואר בתל אביב צילום: גלעד קוולרציק

 

הסכום שבו תרכוש ישרוטל את המלון משקף מחיר של כ־1.7 מיליון שקל ליחידה מלונאית. לדברי השמאי ארז כהן, שערך את חוות הדעת הכלכלית לקראת העסקה עבור האחים נקש, מדובר בסכום שנחשב גבוה ליחידה מלונאית. "אם היה מדובר בשימוש מלונאי בלבד, אז השווי היה מעט גבוה, אבל היתרון הוא שיש כיום תוכנית שמתירה את הפיכתן של רוב הדירות בפרויקט לדירות נופש", הסביר כהן. לדבריו, מיקום המלון בסמוך לשגרירות האמריקאית והיכולת למכור חלק מהדירות הם שקבעו את המחיר.

 

עם זאת, בהשוואה לפרויקטים של יחידות נופש שנמכרו בסמוך לים מדובר בתמחור יחסית נמוך. מסקירה שערך כהן עלה כי במרינה בהרצליה יחידות נופש נמכרות בכ־40 אלף שקל למ"ר, ובפרויקט ווסט בצפון תל אביב הן נמכרות בכ־35 אלף שקל למ"ר. להערכת כהן, בישרוטל טאואר ניתן למכור כל יחידת נופש בסכום של 1.8–2 מיליון שקל, מחירים שמשקפים ממוצע של כ־32 אלף שקל למ"ר.

 

לדברי מזכיר ישרוטל יאיר שבו, החברה טרם החליטה בעניין מכירת יחידות הנופש. "אנחנו לא חשבנו לצאת למכירה אחרי פסח, אם זו השאלה", אמר שבו ל"כלכליסט". "היתה לנו שנה טובה, אבל אם תהיה סיטואציה שבה נצטרך לממש, לא נפסול את האופציה הזו".

 

לא יזמים, מנהלים

 

שבו הוסיף כי אם העסקה מול האחים נקש לא היתה מתקדמת, ישרוטל לא היתה ממהרת לרכוש, משום שהחברה לא רואה כל בעיה בניהול מלון שאינו בבעלותה. שבו ציין כי ישרוטל תפתח בקרוב שני בתי מלון שלא בבעלותה: הראשון הוא מלון רויאל ביץ' תל אביב במגדל סי וואן בטיילת הרברט סמואל, שבבעלות אלקטרה נדל"ן וחברת אורנים פוזיטיב של היזם חיים אורן. כפי שנחשף ב"כלכליסט", לאחרונה התנהל מו"מ למכירת חלקה של אלקטרה בחלק המלונאי של הפרויקט מול משפחת אמויאל הצרפתית, תמורת כ־175 מיליון שקל.

 

המלון השני הוא מלון כרמים בקריית ענבים, שמתוכנן להיפתח ביוני, שאותו שוכרת ישרוטל מהיזם ראובן אלה ומאיסתא. "במקומות שהיינו חייבים לרכוש קנינו", אמר שבו. "אבל אנו לא חברת נדל"ן ולא מחפשים עסקאות באופן אקטיבי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x