$
ועידת הנדל"ן 2013

ועידת הנדל"ן

בנט: "המדיניות הכי חברתית היא לנתק המחוברים ולתת לכולם"

שר הכלכלה והמסחר תקף בוועידת הנדל"ן של "כלכליסט" את הטייקונים, ועדי העובדים, היצרנים, היבואנים והמשווקים, והבטיח כי הממשלה תילחם להוריד מחירים: "עם סכין בשיניים אנחנו הולכים לפרק אחד-אחד את החסמים"

חן פונדק 10:1319.03.13

"המדיניות הכי חברתית היא לנתק את המחוברים ולתת לכולם על חשבון המחוברים. נשרת את כולם, לא את המחוברים. האזרח הישראלי משלם היום בהמון תחומים מחיר הרבה יותר יקר ממה שהוא צריך. למה? כי אפשר". כך אמר היום (ג') נפתלי בנט, שר הכלכלה והמסחר בוועידת נדל"ן 2013 של "כלכליסט" במלון דיוויד אינטרקונטינטל בתל אביב.

 

בנט הדגים באמצעות בקבוק מים מינרליים שהחזיק בידו: "בקבוק המים הזה, בכמה אני אמכור אותו? בכמה שאפשר. אם ביכולתי בתור יצרן מים לסגור את הברזים של מקורות ולמנוע תחרות אני אמכור גם ב-30 שקל. כדי להוריד את המחיר צריך לפתוח, והמפתח הוא תחרות. לתת ליצרן, ליבואן ולמשווק להזיע.

 


 

"בהתחלה זה מאוד לא נעים. אבל גורם להיות יותר יצירתיים, לגוון יותר", הסביר בנט וסיפר מניסיונו בתור מנהל חברת הייטק כאשר נאלץ להוריד מחירים לקהל האמריקאי שם קיימת תחרות.

 

שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט עם יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ', בוועידה שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט עם יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ', בוועידה

 

"יש יוצרי דרך ויש משמידי דרך"

 

בנט הוסיף: "המשק הישראלי הוא משק שיש בו שתי סוגי חברות. יש חברות יוזמות שעובדות קשה, מחפשות נתיב חדש, מזיעות, מחפשות עוד מענה לאזרח. ויש חברות שנשענות על הקשר עם הרגולטור ולעצור תחרות כדי שיוכלו לגבות מחיר הרבה יותר גבוה ממה שמגיע לאזרחי ישראל. הם לא יוצרי דרך, הם משמידי דרך. הם מנצלים את הקרבה לצלחת כדי לקחת מאיתנו. ומי הכי נפגע מזה? העניים. למי שעשיר זה לא משנה כמה עולה הקוטג', לעני זה תלוי האם יהיה לו כסף למחשב לילד שזה היום לא מותרות. המדיניות הכי אנטי חברתית היום היא מדיניות הקרבה. מיטב העולים ממדינות חבר העמים עוזבים. הם עוברים לקליפורניה וניו יורק כי הם לא מחוברים, הערבים לא מחוברים, החרדים לא מחוברים. אבל יש כמה מחוברים. והמדיניות הכי חברתית היא לנתק את המחוברים ולתת לכולם על חשבון המחוברים. נשרת את כולם, לא את המחוברים".

 

בנט התייחס לימים האחרונים: "הרבה שאלו אותי בימים האחרונים את מי אני מייצג, אני מייצג את אזרחי ישראל. הממשלה הזו היא ממשלת הזדמנויות שלא היו עשרות שנים, במיוחד לחלשים. מדברים על מעמד הביניים. משימת העל היא לא מעמד הביניים אלא המעמד המוחלש. יש הרבה מי שיגן על מעמד הביניים.

 

"הבית היהודי מגן על החלשים"

 

"אנחנו בבית היהודי מגינים על החלשים. לא ועד עובדים חזק בחרו בי בפריימריז, לא טייקונים מימנו לי את הקמפיין". בנט הוסיף: "המציאות היא שזה לא לנצח. צריך מהר לפעול לפני שהאינטרסים יקדימו אותי. מהר לפעול ולשפר קדימה".

 

בנט אף התייחס להסכמים הקואליציונים: "זה לא חשוב מה כתוב בהסכמים הקואליציונים זה כמעט חסר משמעות. אם יהיה אמון ביני לבין ראש הממשלה ושר האוצר ונדע שהמטרה היא לצמצם את העומס על הציבור הישראלי. אם תהיה אווירה טובה לפחות שנתיים. לקראת הבחירות הבאות אפשר להתחיל לריב. כרגע אני לא מסתכל על הבחירות הבאות או הנזק הסקטוריאלי. אני מסתכל על ההזדמנות שנתנו להתחיל לפרק את החסמים. עם סכין בשיניים אנחנו הולכים לפרק אחד-אחד, יהיה המחיר הפוליטי שיהיה. אני נותן חשבון לאבינו שבשמיים ואני אתן לו חשבון. האקט הציוני ביותר במדינת ישראל זה לאפשר לאזרחי ישראל לחיות פה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x